Legalność windowsa 7 z ISO z internetu

Witam w najbliższym czasie planuje przeprowadzić format laptopa.
Windows z partycji recovery odpada ponieważ za dużo śmieci od producenta i jest bez service packa na czym można stracić sporo czasu.
Próbowałem skorzystać ze strony microsoftu do pobierania obrazów iso systemu jednak klucz produktu nie wchodzi z naklejki spod laptopa.
Na naklejce jest napisane Windows 7 Home Premium Samsung Electronics (OA?).
Czy jak pobiorę ISO zwykłego Windows 7 Home Premium pobrany z internetu (pochodzący z msdn bez vl) to system będzie legalny?
Oczywiście aktywuje go tym kluczem z pod naklejki.

Masz 100 % legal:

Dzięki za pomoc ten obraz będzie pasował pl_windows_7_home_premium_with_sp1_x64_dvd_u_676540.iso ?

Tak

OK, jeszcze raz dziękuje za pomoc.

W 7 musi być oryginalny i ma być wersja przeznaczona dla klucza na spodzie laptopa.
MS nadal udostępnia na windows 7
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7
Wystarczy wpisać do pola weryfikacji ten klucz i microsoft da Ci iso systemu pod ten klucz.
Pobierałem tak dla laptopa.

Legal,najważniejsza jest naklejka z kluczem na spodzie laptopa,albo klucz zaszyty w samym laptopie,a obraz możesz sobie pobrać nawet ze stron MS.

Może inaczej, podane ISO jest dobre i sprawdzone i nie ma problemu z aktualizacjami z WU, więc warto zainstalować.

@Bogdan_G
Wcześniej w pierwszym poście już pisałem że klucz na stronce nie wchodzi.
@anon25492837
Dzięki za chęci, ale już wcześniej iso miałem.

@Johny @JNJN
Dzięki za ponowne potwierdzenie, legal najważniejszy :slight_smile:.

Nielegalne jest udostępnianie obrazu:

Udostępniłem link, ponieważ przywrócili obrazy Windows 7 SP 1 Polski dla pozostałym wersji, nietylko dla home.

Nielegalne jest też pobieranie obrazów ISO ze stron innych niż Microsoft, sam pobrałem taki obraz z innego źródła i teraz grozi mi przepadek całego komputera.

Ścisły nadzór :wink:
MWSnap626

nielegalne jest wykopywanie starych tematów.

Podstawa prawna?

1 polubienie