Legalny windows na uzywanym komputerze

(Hihis6) #1

Mam pytanie ponieważ kuzyn chce zainstalować nowego (legalnego) windowsa xp na używanym komputerze gdzie była "wersja trial" i czy należy nowego windowsa instalować normalnie i poniej telefonicznie zarejestrować czy należy jakoś innaczej to zrobić? Przepraszam jeśli głupie pytanie ale ja tak jak kuzyn nie znamy sie zbytnio na tym.

(adam749) #2

Zależy jaka wersja Windowsa. Jak OEM to jest tylko do 1 kompa i przywiązana do mobo. Jak box to można na każdym kompie instalować.

Jak zainstalujesz to trzeba aktywować najlepiej telefonicznie.

(system) #3

Jak była wersja trial, to wpisujesz tylko keya tego windowsa którego kupiłeś, ale może on być zainstalowany tylko na jednym kompie. Aktywujesz jak chcesz, najwygodniej jest przez neta :slight_smile:

(mati75) #4

Kupuje wersje OEM i można ją zaistalować na dowolnym komputerze, ale tylko jednym. System po instalacji można aktywować przez internet albo telefon.

(system) #5

Ale jeżeli aktywowałeś system wcześniej przez neta, to potem możesz tylko przez telefon :slight_smile: I może być zainstalowany tylko na jednym kompie :slight_smile:

(Hihis6) #6

To teraz pomóżcie jak aktywować przez telefon bo tata się tak uparł i za nic nie chce przez internet...

(adam749) #7

Bierzesz aktywuj Windows, potem na dole masz Przez telefon i numery, potem podajesz kolesiowi ten numer chyba seryjny(niepamiętam jak się nazywa) i wpisujesz ten kod w wolne pola co Ci koleś przez fona poda.

(Hihis6) #8

A jaka jest różnica między aktywacją przez telefon a internet :?:

(Damiancore) #9

Użytym sprzętem. Z jednej strony komputer, z drugiej telefon.

Przez telefon musisz zapłacić :wink: darmowy numer jest permamentnie zajęty. Wychodzi coś około 5zł.

(Michaelp128) #10

u mnie darmowy numer nigdy nie był zajęty