Legalny windows na uzywanym komputerze

Mam pytanie ponieważ kuzyn chce zainstalować nowego (legalnego) windowsa xp na używanym komputerze gdzie była “wersja trial” i czy należy nowego windowsa instalować normalnie i poniej telefonicznie zarejestrować czy należy jakoś innaczej to zrobić? Przepraszam jeśli głupie pytanie ale ja tak jak kuzyn nie znamy sie zbytnio na tym.

Zależy jaka wersja Windowsa. Jak OEM to jest tylko do 1 kompa i przywiązana do mobo. Jak box to można na każdym kompie instalować.

Jak zainstalujesz to trzeba aktywować najlepiej telefonicznie.

Jak była wersja trial, to wpisujesz tylko keya tego windowsa którego kupiłeś, ale może on być zainstalowany tylko na jednym kompie. Aktywujesz jak chcesz, najwygodniej jest przez neta :slight_smile:

Kupuje wersje OEM i można ją zaistalować na dowolnym komputerze, ale tylko jednym. System po instalacji można aktywować przez internet albo telefon.

Ale jeżeli aktywowałeś system wcześniej przez neta, to potem możesz tylko przez telefon :slight_smile: I może być zainstalowany tylko na jednym kompie :slight_smile:

To teraz pomóżcie jak aktywować przez telefon bo tata się tak uparł i za nic nie chce przez internet…

Bierzesz aktywuj Windows, potem na dole masz Przez telefon i numery, potem podajesz kolesiowi ten numer chyba seryjny(niepamiętam jak się nazywa) i wpisujesz ten kod w wolne pola co Ci koleś przez fona poda.

A jaka jest różnica między aktywacją przez telefon a internet :?:

Użytym sprzętem. Z jednej strony komputer, z drugiej telefon.

Przez telefon musisz zapłacić :wink: darmowy numer jest permamentnie zajęty. Wychodzi coś około 5zł.

u mnie darmowy numer nigdy nie był zajęty