Legalny Windows za darmo?


(Taki1gosc) #1

Witam,

Czy jest możliwość uzyskania legalnie za darmo kodu do windowsa XP?

Kiedyś na mojej uczelni był taki program że można było sie zarejestrować a co jakiś czas z puli kodów przyznanych uczelni dostawali je zarejestrowani studenci.

Może są inne legalne sposoby? Konkursy wiedzy o systemie czy coś takiego?


(Lasinski Jacek) #2

taki1gosc , można na 180 dni Windows Server 2003, w wersji trial.


(aero) #3

jaconon

bądź windows server 2008 beta 3 :slight_smile:

Wygasa wazność klucza w kwietniu 2008 roku, do tego czasu spokojnie można uzbierać kasę na legalny system windows windows xp/vista ;]


(fiesta) #4

jaconon aero gościu chce kod a nie sam program

8)


#5

Można załapać się na jakieś szkolenie/konferencję organizowane przez MS. Często podczas tych imprez rozdają Windowsa.


(Pcz 07) #6

Program MSDN na uczelniach wyższych.


(Djkilof) #7

Można uzyskać za darmo kilka wersji systemu windows takich jaki xp, 2000, 2003 jeżeli uczelnia na której się studiuje należy do programu MSDN AA.


(Lasinski Jacek) #8

aero , sam z tego kożystam :mrgreen:, fiesta kod otrzymuje się w procesie rejestracji.


(Maciejboss) #9

a co ci z samego kodu jak nie masz hologramu i dowodu zakupu


(D@widoS) #10

a powiedz kto Ci to sprawdzi...nikt... jak na jakiejś akcji rozdają windowsy to przecie nie dawają paragonów :roll:


(Homik1983) #11

Jest to licencja w jakimś sensie grupowa, umowa podpisana między MS, a uczelnią. Nie wymaga się tutaj żadnego papierka, każdy numer przypisany jest pod dane nazwisko i imię studenta - więc zawsze można zweryfikować legalność oprogramowania kontaktując się z adminem na uczelni. Poza tym płyty instalacyjne oferowane na MSDNAA mają osobną bazę kluczy, które nie działają na płatnej wersji systemu i na odwrót, klucze z płatnej wersji systemu nie działają na wersji uczelnianej.

@ djkilof nie tylko te wersje systemów są dostępne, u mnie na uczelni w ramach MSDNAA jest dostępna Vista Business Edition PL. Ogólnie są dostępne wszystkie systemy od 98 po Vistę, a także takie programy jak MS visual studio itp. Jedyne co nie jest dostępne w ramach MSDNAA to pakiet Office, zamiast tego MS wydał płatną, tanią i okrojoną wersję MS Office dla studentów/wykładowców (z tego co wiem nie posiada ona programu Microsoft Access).


(Djkilof) #12

Windows 98? Pierwsze słyszę, że jest na MSDN AA. Vista jest - zgadza się. Co do Office to na "moim" MSDNie jest kilka programów z tego pakietu. Napewno Access, Project i Excel.


(Homik1983) #13

Niektóre programy z pakietu są dostępne osobno, to prawda ale całego pakietu w ramach MSDNAA nie znajdziesz. W sumie to są dostępne tylko te programy, których nie ma w wersji Office dla studentów/wykładowców czyli MS Access i MS Visio.

Co do Windowsa 98 to popatrz sobie TUTAJ. Strona będzie chyba lepszym dowodem niż tylko moje słowa.