Lekki i działający komunikator

Szukam dobrego komunikatora by zastąpił GG i bym mógł sie z niego komunikować też oczywiście z jabberem i z osobami z innych sieci. Do konnekta miałem kilka nieudanych podejśc i sie zraziłem strasznie, ciągle coś nie działa lub jakieś krzaczki. Miranda niby lekka ale bez tej nakładki by widzieć opisy, z nakładką- masakra, strasznie kompa muli i błędy w wyświetlaniu jej są z tym też. Tlen, aqq odpadają. Google talk jest niedorobiony. Potrzeba mi coś dobrze działającego i lekkiego.

Psi.

GGLite (bardziej lekkiego nie znam)

Miranda IM, AQQ, Tlen.

Może spróbuj tego? Bardzo wczesna wersja, ale dobrze rokuje na przyszłość.

Staram sie narazie przetestować Psi ale nie wiem jak ustawić GG. Tzn połączyłem sie z serwerem jabster, ale nie ma transportu GG, na ich stronie opisują że jest a nie ma w “przeglądarka usług”. Jaki inny polecacie serwer?

Jabbim, albo nasz rodzimy [bardzo dobry IMHO] Jid.

A jaka jest pewnośc że połączenie z takim serwerem jabbera jest bezpieczne? Bo oni przecież nic z tego nie mają chyba…

Narazie nie łączyłem sie z gg ale już jest problem- dlaczego jak dodałem siebie do listy (jak widać jestem dostępny) to pokazuje że jestem niedostępny (ta gwiazdka z krzyżykiem)?

165471.jpeg

Jeszcze jedno pytanie - jak zrobić by było widać opisy jak w gg?

Zna ktoś jakiś server który ma transport z obsługą protokołu GG 8? (długie opisy)

osobiście polecam AQQ (jako lekki program)

A ja za to polecam Tlena, jednocześnie używając tlena możesz również gg używać, dodatkową funkcję jaka ma tlen to możesz prosto z komunikatora zalogować się na swoją pocztę o2 co zajmuje dużo mniej czasu.

Miranda nic nie muli. Tylko musi być odpowiednio skonfigurowana. Można też pobrać już odpowiednio ustawioną gotową do pracy. Nic lepszego nie znajdziesz

Dokładnie - Miranda. Ogromne możliwości rozbudowy i konfiguracji, bardzo lekka i wspiera prawie wszystko.

W transporcie gg raz dochodzi wiadomośc a raz nie i co chwile musze sie pytać czy doszło. Czyli pozostaje miranda. Clistmodern powoduje że miranda na moim słabym kompie działa jak flash i zacina sie, zwiesza też po chwili, ale Clist Nicer+ jak ostatnio wypróbowałem to działał prawidłowo i nie mulił.

A czego nie wspiera?

Przy okazji- znacie jakąś pogodynkę do jabbera/gg by w opisie wyświetlała pogode dla wybranego miasta? (najlepiej by ikonka statusu zależała od pogody). Infobota nie chce mi sie za każdym razem pytać, wolę już zajrzeć za okno. Inajlepiej gdyby pokazywała pogodynka pogodę jutrzejszą. Nie odsyłajcie do googli bo gdyby tam było to bym tu nie pisał, te pogodynki co kiedyś były np na jabster czy chrome już nie działają, nie ma ich. W jabbim pobiera z yahoo ale tam nie ma konkretnych miast i ogolnie pogoda nie pokrywa sie z prawdą, wolałbym coś z oneta.