"lekki" pakiet biurowy na linuksa


(system) #1

Dzień dobry!

Na moim starym kompie (633MHz/64RAM/7GB) mam pakiet biurowy MS Office Millenium, pod mini xpkiem działa nawet nie najgorzej. Myślałem jednak o zmianie oprogramowania na otwarte. Czy znacie jakiś lekki pakeit biurowy na takiego złoma, żeby współprał z xubuntu (icebuntu?) lub DSLem? Słyszałem że koofice jest dużo lżejszy od open office, ale nie mogę nigdzie znaleźć żadnej recenzji. Co o nim sądzicie?

Z góry dziękuję za informacje.

mj


(BiałyPL) #2

Ja na twoim miejscu zostalbym przy Open Office. Skoro jest wbudowany w system (Ubuntu, Xubuntu) nie musisz nic grzebać. Open Office jest świetnym pakietem biurowym i nie "zamula" komputera.


(system) #3

Na takim gracie nie ma mowy o odpaleniu open office, zapewne nie pójdzie nawet xfce (dlatego myślę o Ice WM pod Ubuntu albo o DSL). Stąd moje pytanie o coś lżejszego od Open Office. Jeśli nic nie ma, pozostanę przy MS Office Millenium i mini xp, to jako tako śmiga.


(JarekMk) #4

No Twojego nie ale kolegi już może... np. AbiWord jest lekki

http://jakilinux.org/programy/pakiety-biurowe/


(Kolmar) #5

http://www.koffice.org.pl/news/


(system) #6

No dobra, ale na tych stronach rbak informacji np. o wymaganiach sprzętowych rzeczonych pakiecików. Poza tym strony te chyba sugerują, że koffice może być odpalony tylko pod środowiskiem kde, którego użycie w moim przypadku nie wchodzi w rachubę.