Lekko trzeszczący dźwięk w Winampie i Foobarze

Cześć,

Mój problem jest dosyć nietypowy. Wróciłem dzisiaj ze sklepu z Creative HS 900, chciałem sprawdzić słuchawki i następuje pewien problem. Dźwięk w Winampie i Foobarze trochę trzeszczy, przy starcie/pauzie piosenki itd. Dodatkowo wydaje sie trochę przytłumiony. Natomiast na WMP wszystko świetnie chodzi, dźwięk jest idealny. Czego to może być wina? Słuchawki działają też dobrze na telefonie, więc wykluczam ich wadę.

Moja karta dźwiękowa to integra na płycie Gigabyte GA-MA69G-S3H. Wszystkie equalizery off w każdym z programów jak i na sterowniku karty dźwiękowej.

podłączasz słuchawki do “tylnich” wejść, czy porzez przedni panel?

Oczywiście, że tylne wejścia. Zaraz będe próbował reinstalację sterowników do karty dźwiękowej.

spróbuj skonfigurować wtyczkę wyjściową

W winamie => opcje/preferencje/wtyczki-wyjściowe/ wyjście direct sound

Mysle ze powinno pomoc

W programie Foobar nie wiem bo nigdy nie miałem styczności z tym programem, ale zapewne w opcjach będzie coś podobnego.

Po zaznaczniu w Winampie opcji Zezwalaj na akcelerację to wydaje mi się, że jest lepiej. Można powiedzieć, że problem nawet zniknął. Dzięki Franc ;).

P.s. Foobara sobie odpuściłem, sterowniki dodatkowo przeinstalowałem, może to też tego zasługa ;).