Lenovo B570e i niedziałające niektóre klawisze

Znajoma podrzuciła mi lapka, stwierdzając że po przetarciu klawiatury wilgotną szmatką przestały jej działać niektóre klawisze. Sprawdziłem, i faktycznie nie działają klawisze głównie po środku klawiatury oraz pojedyncze po bokach. Są jakiekolwiek szanse, że problem nie leży w fizycznie uszkodzonej klawiaturze? Mogę coś jeszcze wykluczyć przed zamówieniem części zamiennej?

Pewnie się taśma poluzowała. Trzeba wyjąć klawiaturę, dobrze wpiąć taśmę, ewentualnie przeczyścić. No chyba że nalała wody do środka. I tak trzeba rozebrać.

Przeczyścić te niedziałające klawisze? W sensie wyciągnąć je całkiem i to łożysko wyczyścić np. spirytusem?

Rozkręciłem, taśma siedziała ok. Nie wygląda na to, aby był jakiś luz.

Tam nie ma żadnego łożyska :smiley: taśmę od klawiatury przeczyść może być i spiryt zmywacz do paznokci lub coś takiego kopytnego :smiley: ale najlepiej IPA  klawiszy się nie da :confused:

 

 

No to wygląda na to że przy czyszczeniu zalała klawiaturę i niestety jest ona do wymiany :frowning:

Mówiąc łożysko miałem na myśli te odbijające gumki pod klawiszami :stuck_out_tongue:

To przemyje taśmę, jak to nic nie da to zamówię nową klawiaturę.

Gumki pod klawiszami są przyklejone jak urwiesz je to całkiem sobie bałaganu narobisz 

Dlatego nic nie ruszałem już i tylko przemyłem taśmą. Potem sprawdzę czy działa. Sprawdzałem też na klawiaturze USB i oczywiście wszystko w porządku.

Widzę również niezłe smugi na ekranie, więc podejrzewam że szmatka była bardziej niż wilgotna i stąd też problem :stuck_out_tongue: