Lenovo czy DELL - wybór laptopa

Witam.

Mój brat upatrzył sobie dwa lapki: DELL Studio 1555 i Lenovo Y550. Prosił mnie aby zapytał na forum, który z nich będzie lepszym i trafniejszym wyborem? Oba lakpi są na identycznych podzespołach. Z góry dziękuje za odpowiedź :slight_smile:

Osobiście nie miałem nigdy żadnego sprzętu marki lenowo także trudno coś powiedzieć ale apropo della na pewno duży plus to fabryka w polsce i szybki serwis w polsce… dodatkowo doradzam poszukam egzemplarza z gwarancją next business day czyli naprawa w jeden dzień roboczy ;]

DELL Studio 1555 | Lenovo Y550.

Wybrałem Y550 i jestem bardzo zadowolony.

W czasie kiedy ja go kupiłem, nie było lepszego w danym przedziale cenowym.

Mam Lenovo, wcześniej miałem również Della. Obydwie firmy potrafią zrobić niezły komputer, potrafią też wypuścić drogiego bubla. Niestety buble to ostatnio coraz częstszy widok u większości producentów …

Nie patrz na firmę, a tylko i wyłącznie na konkretny model.

Przeczytaj testy. Wybierz ten komputer, którego wady mniej Ci przeszkadzają, a zalety są istotniejsze. Proste.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-De … 367.0.html

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Le … 578.0.html

Przepraszam za odnawianie :confused: czy mogę prosić o więcej opinii?

Chcesz, aby ktoś zachwalił ‘swój’ komputer, chociaż nie miał styczności z tym drugim modelem?

O takie opinie najłatwiej - większość osób poleci coś kupionego przez siebie nawet, gdy danej rzeczy daleko do ideału.

Przeczytaj testy, zanotuj w punktach istotniejsze cechy tych modeli - a potem przejdź się do Media Markt czy innego sklepu obejrzeć je na żywo.

To naprawdę najrozsądniejsze rozwiązanie … :slight_smile:

To nie ja chce, tylko mój brat … :confused:

To niech brat się przejdzie do sklepu :wink: - a Ty możesz pomóc mu w wyborze orientując się w temacie dzięki testom …

Ja już doradziłem mu jak mogłem. On sam przerobił masę testów i nadal czuje niedosyt :confused:

Bo tak jest prawie zawsze z wyborem sprzętu elektronicznego.

Zawsze można dopłacić iks złotych więcej, żeby mieć coś lepszego, ale często nie wiadomo czy warto …

Zawsze można skupić się na innym modelu, na innej firmie - ale czy to zmienia mocno sytuację wychodzi dopiero w praniu.

Niestety … nikt nie da Wam (naprawdę dobrej dla Was) decyzji na tacy - trzeba samemu temat przetrawić.

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :wink: Z moich ust nie potrafił tego zrozumieć.