Lenovo G560e brak hibernacji

Witam. Gdy miałem oryginalnie zainstalowanego windowsa przez lenovo hibernacja i stan uśpienia działały wyśmienicie, po reinstalce jednak nie działają. Zainstalowałem oryginalne sterowniki i nic. Co robić? Prosze o pomoc. Po kliknienciu na ikone hibernacja wyłacza się ekran płyta główna i wszystkie diody się święcą, dodatkowo nie da się już powrócić z tego stanu…

Witaj.

Dobrze by było, gdybyś uwzględnił w opisie problemu system operacyjny, z którego korzystasz.

Czy na stronie producenta, w dziale pobierania aplikacji i sterowników, nie ma narzędzia do zarządzanie energią ?

O ile dobrze się orientuję, instalacja tej aplikacji na Lenovo IdeaPad Y550 dawała duże możliwości zarządzania hibernacją, zużyciem zasobów i energii.

Mój system to windows 7 64 bit. A i owszem zainstalowalem sterownik do zarzadzania energia o nazwie Energy Management, jednak nic on nie pomogł, a co do sporych możliwości to z tym sterownikiem jest pewien program, jednak tam można wybierać tylko tryby zarządzania energia, a co do hibernacji to tylko czas po jakim ma sie wlaczyc automatycznie, ale jak juz sie wlaczy to nic zrobic nie mozna niestety…

Spróbuj zatem czegoś takiego:

Uruchom konsolę (CMD) jako administrator.

Wpisz następujące polecenie: powercfg -h off i zatwierdź klawiszem enter.

Uruchom ponownie komputer.

Kolejny raz uruchom konsolę jako administrator i wpisz polecenie: powercfg -h on.

Uruchom ponownie komputer.

Sprawdź działanie hibernacji.

* powercfg (zarządzanie energią)

* -h (parametr odnośnie hibernacji)

Wpisuje, niby jestem administratorem a wyskakuje mi “nie masz uprawień do włączenia i wylączneia funkcji hibernacji”…

Dodane 15.10.2011 (So) 22:05

dziwne. Kilka razy hibernacja mi działała, a teraz znów nie działa. Dlaczego ? Włączam hibernacje i włącza się ciemny ekran i płyta główna pracuje, co wyrażnie słychać. Prosze o pomoc?