Lenovo G580 OneKey Recorvery nie działa

Witam, chyba nie muszę tłumaczyć co się stało^^^.

Na start opiszę jak do tego doszło. Otóż postanowiłem posadzić Ubuntu obok fabrycznie zainstalowanego już Windows 8. Oczywiście wiedziałem, że jak zacznę grzebać w partycjach to zepsuję OKR, więc postanowiłem się przed tym zabezpieczyć. Przywróciłem system do ustawień fabrycznych i przed pierwszym uruchomieniem wykonałem kopię zapasową dysku programem Clonezilla( program jest wrażliwy na zmiany rozmiarów partycji więc sprawdziłem rozmiary partycji i zrobiłem tego zdjęcia). Pobrałem aktualizacje i zaktualizowałem system do 8.1 i do tego wykonałem jeszcze jedną kopię zapasową programem Easeus Todo Backup Free. Wydzieliłem miejsce dla linuksa i zainstalowałem go, wzmagając się przy okazji z problemami z UEFI, czarnym tłem podczas uruchamiania instalatora i niepoprawnie działającym grubem. Jako że nie spodobał mi się interfejs Unity i że musiałem walczyć z błędem po starcie systemu, z GRUBEM, którego nie mogłem naprawić by poprawnie działał, dotego doszło brak sterownika od Nvidi do dedykowanej karty. Więc powiedziałem “Kiedyś się spotkamy, ale jeszcze nie teraz”. Wykasowałem linuksa, przywróciłem dawny porządek partycji i przywróciłem dysk programem Clonezilla. Niestety okazało się, że nie wyszło tak jak powinno… Clonezilla przywróciła mi partycje, wyrzucając przy tym błąd przy partycji sda3 na której był bootowany program OKR.

Oczywiście funkcja OKR z poziomu przycisku już nie działała - “One Key Recovery partition has damaged, so do not launch the main application”.
Próbowałem również przywrócić kopię programem EaseUs Todo Backup, lecz ten całkowicie poległ już na starcie wyświetlając komunikat o “braku odstępnego miejsca” - kpina. Kompletnie nie jestem w stanie tego naprawić.

Zmiany jakie zauważyłem po przywróceniu kopii programem Clonezilla:
-błąd podczas przywracania sda3
-partycja sda3 stała się widoczna i dostała literę dysku - usunąłem literę dysku i już nie była widoczna
-w programie GParted w partycji sda3 w flagach pojawiło się “mfsdata” i nie potrafię tego zmienić

Rozwiązania tego problemu jakie przyszły mi do głowy:

  1. Znalezienie się osoby która potrafi pomóc mi naprawić w jakiś sposób OKR. 
  2. Znalezienie osoby posiadającej ten sam model laptopa z działającym OKR skłonną podjąć współpracę - wykonać obrazy ukrytych partycji( bez systemowej z danymi) i go udostępnić.
  3. Kontakt z supportem Lenovo i próba zamówienia płyt, które przywrócą mi zawartość dysku do zawartości fabrycznej. Problemem może okazać się brak gwarancji - Laptop mam już 4 lata, nie mam nawet dowodu zakupu(prezent), więc może się to okazać drogim rozwiązaniem. Chyba, że ktoś ma z tym doświadczenie i wie jak tą sprawę załatwić 
    A może jest tu ktoś kto posiada ten laptop na gwarancji i jest w stanie zamówić te płyty?
  4. Pogodzenie się z zepsutym OKR i zrobienie porządku z jego zawartością na dysku - chyba najbardziej rozsądne wyjście.
    Skoro mam działająca kopię zapasową partycji systemowej, to mogę pozbyć się niepotrzebnych partycji, pytanie tylko które mogę usunąć.
    Na pierwszej nie wiem co się znajduje, na drugiej jest UEFI, więc nie ruszam, na trzeciej jest OKR uruchamiany z przycisku, na czwartej nie wiem co się znajduje, nieznany format, 5 system, 6-8 wydaje mi się że to partycje kopi systemu, gdzie powstaje każda kolejna, gdy przywracam system i robię pierwsze uruchomienie. 9 sterowniki i programy od lenovo, 10 zdaje się że tam jest fabryczna kopia zapasowa OKR.

Jak coś źle piszę to mnie poprawiajcie^^^.

Zapewne ten temat założę jeszcze na innych forach w celu wywołania większego poruszenia. O efektach będę pisał na bierząco.
Poniżej zamieszczam jeszcze zdjęcia podziału dysku, przed i po, oraz podglądową zawartość partycji ( na dropbox bo wygodniej).

 

PRZED:
https://www.dropbox.com/sh/3vwd7giw3u82ciq/AABw5LRZIYHH6cIHcmRda7SZa?dl=0
PO:
https://www.dropbox.com/sh/19sjxr795jt4q8l/AAAx8uNzRECZ1ec-gnSVGm1La?dl=0
ZAWARTOŚĆ PO:
https://www.dropbox.com/sh/0d5c69xmmg2dclo/AADH5aJgZfD9yvF-i2TWORmua?dl=0

 

Pozdrawiam!

Skoro uszkodziłeś recovery to zainstaluj win 8 poprzez instalator a nie poprzez Recovery.