Lenovo IdeaPad G550 T4200 + Acces Point client + Router

Witam,

zamierzam zakupić laptop Lenovo IdeaPad G550 T4200. Mam w związku z tym parę pytań, mianowicie:

  1. Czy jest to dobry wybór? Kwota za jaką go kupuję to około 1200zł.

  2. Mam internet radiowy obecnie podpięty do komputera stacjonarnego kablem H155. Będę chciał oczywiści rozdzielić radiówkę na dwa kompy. Czytałem różne tematy i wywnioskowałem, że potrzebne będą dwa urządzenia: Access Point client i Router WiFi. Wybrałem więc jedne z tańszych urządzeń, gdyż nie dysponuję odpowiednią kwotą pieniędzy :slight_smile:

Czy te dwa urządzenia będą współgrały ze sobą i z laptopem?

  1. Jak to wszystko ze sobą połączyć? :slight_smile:

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :slight_smile:

Co do laptopów to się nie znam, więc lepiej to przemilczę :wink:

O WiFi jakieś tam pojęcia mam.

Ja bym wybrał 2xTP-LINK TL-WR543G

Lub 1xTP-LINK TL-WR543G i do rozsyłania tego sygnału po domu TP-Link TP-Link TL-WR340G(jeśli chcesz zaoszczędzić 5-10zł na jednym trybie pracy).

WR543G - On ma tryb WISP(łączy się z nadajnikiem i dalej wszystkie komputery za nim maskuje). WA500G, który podałeś ma tryb Client’a jednak to jest bawienie z MACami dla początkujących niepotrzebne problemy i jeden port LAN.

Tak więc WR543G - nie przykręcasz jego anteny, a tą swoją. Ustawiasz go w tryb WISP(wpisujesz mu wszystkie dane jakie musisz wpisać, aby Internet docierał). Kablem LAN(jest w zestawie) łączysz z portu LAN do portu LAN(nie WAN) oba te urządzenia. Na tym drugim ustawiasz nadajnik(nazwę sieci - SSID, kanał, szyfrowanie WPA/WPA2 - klucz 10 znaków wystarczy ;))

Wyłączasz na tym drugim serwer DHCP).

Antena>>>kabel>>WR543G(pierwsze urządzenia>>kabel z portu LAN do portu LAN>>>WR543G lub WR340G(drugie urządzenie).

Wszystkim zajmuje się pierwsze urządzenie, drugie tak jakby tylko zamienia dane z kabla na WiFi.

Ok, czyli na pytania związane z WiFi mam już odpowiedzi. Oczywiście to czy zrozumiałem okaże się jak zakupię laptopa i te dwa urządzenia :slight_smile: ale myślę że nie będzie problemów. Czekam na dalsze wypowiedzi, może ktoś wniesie coś nowego do tego tematu. Teraz najbardziej zależy mi na ocenie laptopa.

Dodane 07.06.2010 (Pn) 13:47

Laptop już zakupiony, w środę będzie u mnie. Jak już kupię potrzebne urządzenia i będę miał jakiekolwiek problemy z podłączeniem czy konfiguracją to będę pisał :slight_smile: napiszę też jeśli wszystko będzie podłączone.

Pozdrawiam