Lenovo M490s- brak wifi

Witam :slight_smile:

Kupiłem laptopa lenovo m490s, zainstalowałem win 7 64 bity, ściągnąłem i zainstalowałem sterowniki ze strony producenta i nie mam wifi, poprzez wejście ethernet internet śmiga, a bezprzewodowego mi nie chce wykryć.

W czym może być problem ??

Pozdrawiam :slight_smile:

Błędne sterowniki, albo karta sieciowa Ci się odpięła, u dołu masz plastik przykręcony. Zdejmij go i zobacz, ale celuje w sterowniki.

Hej,

Sprawdź, czy na klawiaturze nie masz przypadkiem jakiegoś skrótu bądź przełącznika, który wyłącza kartę sieciową WiFi. Możesz też sprawdzić, czy nie posiadasz jakiegoś programu, który zarządza sprzętem - na przykład w celu oszczędzania energii - i czy w nim właśnie karta WiFi nie jest wyłączona.

Pokaż na screenie jak karty sieciowe wyglądają w aplecie: Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Połączenia sieciowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam :slight_smile:

Tak wygląda sytuacja po zainstalowaniu wszystkich możliwych sterów, dodam że po kablu net działa. A i jeszcze jedno :slight_smile: wszystkie klawisze funkcyjne działają oprócz kombinacji do włączania wifi.

A o to screen:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 09abf.html

Pozdrawiam :slight_smile:

Hej,

To akurat nic dziwnego - karta WiFi i przewodowa to dwa różne urządzenia. :slight_smile:

A pojawia się jakiś komunikat, wyszarzenia czy coś podobnego?

A nie masz zainstalowanego dodatkowego programu, w którym można wyłączyć kartę sieciową? Ostatnio męczyliśmy się z takim problemem i okazało się, że w aplikacji Easy Setup karta sieciowa była po prostu wyłączona i nijak nie dało się jej włączyć w inny sposób, jak tylko przez ten program.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Miałem ten sam problem, dziś od rana męczyłem się z tym, i znalazłem rozwiązanie i je wam podaję:

http://support.lenovo.com/pl_PL/downloa … D=DS029588

po zainstalowaniu tych sterowników karta WiFi zostaje rozpoznana i działa bez zarzutu :slight_smile:

Hej,

Spróbuj w pierwszej kolejności instalacji sterowników, o których pisze Adam899. Jeśli po ich aktualizacji i restarcie systemu problem będzie pojawiał się nadal, odpowiedz, proszę, na moje pytania z poprzedniego postu.

Pozdrawiam,

Dimatheus