Lenovo - Wysiadła grafika i nie działa ekran

Witam.

Mam lenovo 3000N200 i najprawdopodobniej rozwaliła mi się grafika, chyba od jakiegoś spięcia ( gdy włańczam jest 1 x długie i 2 x krótkie piip i ekran się nie włańcza)

Da się naprawić zintegrowaną grafe ? Czy już moge sprzedawać go na części ?

Karta to Nvidia Geforce Go 9300

a jak z gwarancją??

Ponad 2 lata go mam, więc po :confused:

Czyli pewnie płyta główna do kosza ?

a pewny jesteś co do tego że to karta graf… może to ekran padł…

gdzieś widziałem ostatnio matryce na allegro to może i do twojego da się kupić, gorzej z układem graf…

a jeśli to jest zintegrowana to chyba ratuje cię tylko wylutowanie układu graficznego i wymiana na nowy ale to już inna bajka

Podłączyłłem pod zwykły monitor i brak reakcji, według pipiczenia biosu to grafika.

Wogule opłaca się go ratować ?

możesz zawsze zadzwonić do dystrybutora lenowo i zapytać ile by to kosztowało, ale znając życie to nie mała kasa…

poszukaj zdjęć jego bebechów, albo rozbierz swoje i zrób parę zdjęć może ktoś ci pomoże i powie czy się da zamienić

jak nie na taki sam to może podobny ( nie wiem jak tam on wygląda …

napisz pytanie do lenowa czy można to jakoś zastąpić…

ale jeśli twierdzisz że mogło być jakieś przepięcie to mogło coś jeszcze paść…

Dodane 14.09.2009 (Pn) 23:26

zobacz po ile chodzą na allegro i będziesz wiedział

bo coś mi się zdaje ale naprawa może być powyżej opłacalności…

Chyba tylko grafika poszła, bo winda się ładuje, dzwięk jest ,CD-ROM czyta…

Na allegro po 1200 zł…

to ogólnie proponuję poszukać na forach “naprawa laptopa lenowa…”

może coś znajdziesz popytaj na różnych forach elektronicznych, laptopów, napraw itp…

jeśli na 100% padł układ graficzny to pewnie da się i go wylutować

rozbierz swojego i zobacz czy na pewno jest wlutowany układ graf… bo bywa że są na specjalnych złączach montowane… choć niby jest napisane ze dedykowana i niby się nie da wymienić, ale to już różnie bywa…

ale zobacz czy udało by ci się znaleźć drugi taki w dobrej kasie, może z jakiejś rozbiórki…

ale to już musisz kalkulować bo jeśli taka sztuka kosztuje 1200zł to może to być po prostu nie opłacalne…