Lenovo y50-70 - problem z podłączeniem słuchawek z mikrofonem - mikrofon nie działa

Witam, ostatnio zakupiłem słuchawki z mikrofonem logitech g230. Posiadają one osobne wejścia dla słuchawek i mikrofonu (minijack). Jednak w moim laptopie (lenovo y50-70) są 2 wejścia. Przy pierwszym jest obrazek słuchawek z mikrofonem zaś przy drugiej napis spdif. Gdy podłączam słuchawki działają one normalnie jednak mikrofon nie działa w żadnym wejściu (jest sprawny bo sprawdzałem na innym sprzęcie). Macie jakieś pomysły jak to naprawić. Dodam jeszcze ze wszystkie sterowniki są aktualne. Jeśli post oznaczyłem w złej kategorii to przepraszam, jednak to jest mój pierwszy post na tym forum.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :slight_smile:

Hej,

SPIDF służy do przekazywania dźwięku z formie cyfrowej - podłączając tam analogowe słuchawki bądź mikrofon, nie uzyskasz sygnału. Musisz podłączyć oba jacki do złącza combo, tego oznaczonego słuchawkami z mikrofonem. Najłatwiej zrobić to korzystając z takiego adaptera: http://allegro.pl/adapter-jack-3-5mm-4-pin-laptopa-lenovo-przejsc-i5126829547.html

Pozdrawiam,