Lenovo y550 wyłącza się

(Arturcichon1990) #1

Witam. mam problem z moim laptopem, specyfikacja to

proc dual core t4200 2GHz

grafika NVidia GF GT 130M

ram 3GHz

Problem mój polega na tym, że podczas grania w cokolwiek bardziej wymagającego od pasjansa komputer chodzi jakiś czas (raz dłużej raz krócej, jak mu się zachce) po czym ekran robi się czarny i przestaje na wszystko reagować, słowem zawiesza się.

Używałem podkładki chłodzącej, psikałem w wiatraczek sprężonym powietrzem, nawet odkręciłem tą plastikową osłonkę od spodu, żeby dać mu więcej zimnego powietrza, ale dalej nic.

Sprawdzałem temperaturę i w normalnych warunkach na procku jest mniej niż 50, około 45-47, na grafice jest to między 50 a 60. Podczas większego obciążenia jeszcze nie sprawdzałem z tak prozaicznej przyczyny, że komputer po prostu padł, zanim to zrobiłem, niemniej będę próbował dalej, jak mi się uda to dopiszę te dane. Będę wdzięczny za wszelką pomoc :slight_smile:

(jas_fasola) #2

Jak jest na gwarancji to serwis, jak nie to serwis jakiś który zajmuje się serwisem laptopów. Wygląda to na typową przypadłość NVidii ... "odklejający się" chip. Metoda domową na suszarkę czy świeczkę (podgrzewacz) nie polecam pomoże co najwyżej na chwilę, do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Tak więc zalecam wizytę w serwisie.