Lenovo Y550 - wymiana płyty głównej

Witam!

Miałem/mam problem z laptopem Lenovo Y550. Dałem go do serwisu i do wymiany jest płyta główna. Przyjąłem to do wiadomości, bo tego się spodziewałem.

Jednak zaśpiewali cenę 550/650zł za jej wymianę. W tym przypadku chodzi chyba o Intel PM45? Wie ktoś gdzie można kupić ten chipset i jakie są koszty? Co byście mi poradzili?

Pozdrawiam

Chipset - to chyba można tylko kupić u producenta (Intel), natomiast sam chipset zapewne nie rozwiąże problemu, skoro uszkodzona jest płyta główna. Cena w mojej opinii nie jest wygórowana (zdarzają się płyty w laptopach kosztujące i dwa razy tyle). Co bym poradził ? Są generalnie dwie opcje: naprawiać, lub sprzedać to co jest sprawne (na części), dołożyć i kupić nowego laptopa. Decyzja należy do Ciebie.

A ile może kosztować płyta główna do tego lapka? Chciałbym ją wymienić raczej.

Używana - jakieś 130 - 160 USD. Fabrycznie “nowa” - czyli tzw. część zapasowa - o ile dobrze widzę jest praktycznie nie osiągalna, więc jej cena rynkowa zapewne lekko przekracza deklarowane przez producenta 180 USD.

Podpowiem Ci kolego coś bo sam ma identyczny problem.Wszyscy mówili że to chipsem a okazało się ze rozwarstwienie płyty głównej. Płyta do wyrzucenia. NA nową nie trafisz. Szukaj używanej to kilkaset złotych.