Lenovo Y550 - wymiana płyty głównej


(swi_r) #1

Witam!

Miałem/mam problem z laptopem Lenovo Y550. Dałem go do serwisu i do wymiany jest płyta główna. Przyjąłem to do wiadomości, bo tego się spodziewałem.

Jednak zaśpiewali cenę 550/650zł za jej wymianę. W tym przypadku chodzi chyba o Intel PM45? Wie ktoś gdzie można kupić ten chipset i jakie są koszty? Co byście mi poradzili?

Pozdrawiam


(Veers) #2

Chipset - to chyba można tylko kupić u producenta (Intel), natomiast sam chipset zapewne nie rozwiąże problemu, skoro uszkodzona jest płyta główna. Cena w mojej opinii nie jest wygórowana (zdarzają się płyty w laptopach kosztujące i dwa razy tyle). Co bym poradził ? Są generalnie dwie opcje: naprawiać, lub sprzedać to co jest sprawne (na części), dołożyć i kupić nowego laptopa. Decyzja należy do Ciebie.


(swi_r) #3

A ile może kosztować płyta główna do tego lapka? Chciałbym ją wymienić raczej.


(Veers) #4

Używana - jakieś 130 - 160 USD. Fabrycznie “nowa” - czyli tzw. część zapasowa - o ile dobrze widzę jest praktycznie nie osiągalna, więc jej cena rynkowa zapewne lekko przekracza deklarowane przez producenta 180 USD.


(Grover80) #5

Podpowiem Ci kolego coś bo sam ma identyczny problem.Wszyscy mówili że to chipsem a okazało się ze rozwarstwienie płyty głównej. Płyta do wyrzucenia. NA nową nie trafisz. Szukaj używanej to kilkaset złotych.