Lenovo Z51 - 70 - zmiana domyślnej karty graficznej

WItam 

Być może robię temat nie w tym dziale ale ryzykuje

 

Jak na Laptopie Lenovo Z51 który uruchamia się domyślnie z karty intel przestawić go żeby uruchamiał się z Radeona ? na systemie windows 10 x64 Home 

Pomysł ten wynika z tego że system ma tendencje do walenia niebieskiego ekranu z błędem 

załączam plik z programu blue screen View i cały rzut błędu 

błąd.txt

070116-25625-01.dmp

Spróbuj w biosie. Ale może być problem z uruchamianiem się systemu. Miałem podobny problem ponieważ chciałem kupić jakiegoś lenovo od kumpla i miałem tego laptopa dwa tygodnie w domu celem sprawdzenia jego stanu. Wyszła z tego lipa, pod windows 10. Natomiast pod windows7 chodził dobrze A to za sprawą kart graficznych właśnie, ponieważ firma lenovo nie wspierała tego sprzętu i brak był sterowników pod windows 10. W biosie jeśli dobrze pamiętam była opcja switchable i tam można przełączać karty. Na zintegrowanej chodził system dobrze a na dedykowanej uruchamiał się około pięciu minut. To tyle…

No właśnie jest coś srogo nie tak bo BS to jest przypadek losowy, nie ma scenariusza na to 

jeżeli dam na Switch to system ładuje się z radeona i wali BS ale jeśli dam na Intela to BS nie strzela

Radeon wali BS na sterownikach Lenovo (stare w cholerę, jest jeszcze stary Control Center) i na nowych też, intelowi to bez różnicy i jest spokój 

Laptop ma 3 miesiące i działa tak od samego początku, Sklep odmawia przyjęcia na gwarancji, i Lenovo twierdzi że jest okej 

 

 

Instaluj sterowniki do grafy przez Windows Update.