Lenovo z560 problem z kontem użytkownika

Witam. Wczoraj zakupiłem laptopa Lenovo z560. oto link do aukcji identycznego: http://allegro.pl/lenovo-z560-i3-380m-4 … 73143.html Zakupiony został w sklepie Media Markt. Był na nim zainstalowany system Windows 7 Home Premium 64bit. Przy pierwszym włączeniu, trzeba było tylko dokończyć instalację (konto użytkownika itd.) Problem pojawia się przy odpalaniu niektórych aplikacji. Mianowicie pyta mnie o hasło do konta administratora. Po pierwsze nie ma takiego konta. Po drugie moje konto nie ma hasła. Po trzecie w opcjach użytkowników normalnie pisze pod moim loginem “Administrator”. To jest jeden z problemów. Następny to w sumie pytanie. Nie dostałem żadnej płyty instalacyjnej z Windowsem. Dostałem polecenie aby sobie wypalić przez program który jest zainstalowany, lecz do wypalenia jest tylko kopia zapasowa systemu. Nie mówię już o tym że dysk twardy mam automatycznie podzielony na C(420GB) i D(29GB) co jest w ogóle nie praktyczne i nie bezpieczne. Pytanie powstaje czy jeżeli włożę płytę od Windowsa którą posiadam ze swojego starego stacjonarnego kompa, to czy będę mógł normalnie tak jak w stacjonarnych usunąć partycję i samemu sobie podzielić dysk twardy? Proszę o radę i pomoc:) Pozdrawiam :slight_smile:

asus32 , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Na partycji D na pewno masz obraz swojego systemu. Partycje C możesz podzielić wedle własnego uznania programem wewnętrznym–>Start->Komputer->PPM–>Zarządzaj–>Zarządzanie dyskami. Możesz też użyć programu EASEUS Paritition Manager /dostępny na portalu Dobre Programy/. Jak nie masz hasła to przechodzisz dalej Enterem - to są przywileje ochrony UAC, którą można zmniejszyć lub wyłączyć.

próbowałem wcześniej z tym UAC i to nic nie daję. Niestety ale nie mam obrazu windowsa na dysku D :slight_smile:

To znaczy ,że partycja recovery jest ukryta - sprawdź to w zarządzaniu dyskami.

jest coś takiego jak Partycja 14,75GB (Partycja OEM) ale nie mogę z Tym nic zrobić. zmniejszyłem dysk C do 214,30GB, mam nieprzydzielone 207,51 ale nie mogę utworzyć nowej(bo pisze, że dysk twardy osiągnął maksymalną liczbę partycji) i nie mogę rozszerzyć partycji D…

Musisz użyć jakiegoś programu do tworzenia partycji.Ja zakupiłem sobie taki oto program Acronis Disk Director , pewnie nie chcesz kupować programu.To możesz użyć darmowego programu z tego opisu Tutaj. Następnie sformatuj dysk a mianowicie dwie partycje które utworzysz np.C i D tej partycji 14 GB nie musisz ruszać tam jest Recovery tak samo pewnie masz też partycje o rozmiarze zbliżonym do 100 MB to jest System Reserved tego też nie formatuj bo nie odpalisz prawdopodobnie kompa , ja tak zrobiłem błąd i sformatowałem wszystkie partycje.

Ta partycja OEM to jest właśnie recovery. Jeżeli rzuca się, że ma max. partycji, to po prostu użyj jakiegoś zewnętrznego partycjonera i załóż mu partycję logiczną, to wtedy będziesz mógł utworzyć dodatkowe. Tylko partycji OEM nie ruszaj, bo jak ją ruszysz, to będzie nie bootowalna i jak klęknie system to będziesz miał problem, ponieważ będziesz musiał się prosić znajowych żeby łaskawie pożyczył płytę, albo dać lapka do serwisu żeby na nowo wgrali recovery co w przypadku Lenovo z tego co pamiętam 120zł kosztuje. Przejrzyj sobie też papiery do niego i poczytaj sobie, jak utworzyć płytki do przywracania systemu i od razu utwórz sobie od ręki takie płytki. Pomoże Ci to uniknąć kłopotu jak padnie Ci dysk twardy/zachcesz włożyć większy jeżeli nie będzie na gwarancji.

a jeżeli bym zainstalował windowsa 7 takiego jak mam na stacjonarnym to utracę gwarancję ?

Masz licencję na Windowsa 7 - możesz więc wykorzystać płytkę ze stacjonarnego - wpiszesz swój klucz z laptopa i wszystko będzie OK.

tyle że na stacjonarnym mam Ultimate a na laptopie HOME…

Nie wydaje mi się, żebyś stracił gwarancję. Jeżeli masz tego ultimate’a na licencji box, to wywalasz go z kompa na którym jest zainstalowany, instalujesz na lapku i po problemie. Jeżeli jest na licencji oem, to zainstalować go możesz, ale system ten będzie nie legalny, ponieważ systemu na licencji OEM nie można przenieść.

no teraz to nie pamiętam jaki tam był… a jeśli OEM to nawet jak będzie nie legalny to nie stracę gwarancji ?

Raczej nie. Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z Lenovo i zapytał się.

tak też zrobię. jak się czegoś dowiem to napiszę tutaj :slight_smile:

Dodane 01.07.2011 (Pt) 12:34

dzwoniłem tam i dowiedziałem się że gwarancja nie obejmuje systemu, lecz go wspiera. I jeśli zrobię formata to utracę możliwość przywrócenia systemu do ustawień fabrycznych. W przypadku gdy zacznie się komputer psuć (sprzęt) to naprawią bez odpłaty, lecz gdy system zacznie się psuć o będę musiał zapłacić za przywrócenie systemu jaki był po kupieniu.(240zł brutto). W przypadku gdy coś więcej się zepsuje mam możliwość zadecydowania czy pokryje koszty naprawy czy nie, ale będę musiał zapłacić na diagnozę (140zł brutto). Tak powiedział mi konsultant od gwarancji z firmy Lenovo :slight_smile: