Lenovo z560 problem z kontem użytkownika


(Pietras 22) #1

Witam. Wczoraj zakupiłem laptopa Lenovo z560. oto link do aukcji identycznego: http://allegro.pl/lenovo-z560-i3-380m-4 ... 73143.html Zakupiony został w sklepie Media Markt. Był na nim zainstalowany system Windows 7 Home Premium 64bit. Przy pierwszym włączeniu, trzeba było tylko dokończyć instalację (konto użytkownika itd.) Problem pojawia się przy odpalaniu niektórych aplikacji. Mianowicie pyta mnie o hasło do konta administratora. Po pierwsze nie ma takiego konta. Po drugie moje konto nie ma hasła. Po trzecie w opcjach użytkowników normalnie pisze pod moim loginem "Administrator". To jest jeden z problemów. Następny to w sumie pytanie. Nie dostałem żadnej płyty instalacyjnej z Windowsem. Dostałem polecenie aby sobie wypalić przez program który jest zainstalowany, lecz do wypalenia jest tylko kopia zapasowa systemu. Nie mówię już o tym że dysk twardy mam automatycznie podzielony na C(420GB) i D(29GB) co jest w ogóle nie praktyczne i nie bezpieczne. Pytanie powstaje czy jeżeli włożę płytę od Windowsa którą posiadam ze swojego starego stacjonarnego kompa, to czy będę mógł normalnie tak jak w stacjonarnych usunąć partycję i samemu sobie podzielić dysk twardy? Proszę o radę i pomoc:) Pozdrawiam :slight_smile:


(sdar) #2

asus32 , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.


(Jasiek.w) #3

Na partycji D na pewno masz obraz swojego systemu. Partycje C możesz podzielić wedle własnego uznania programem wewnętrznym–>Start->Komputer->PPM–>Zarządzaj–>Zarządzanie dyskami. Możesz też użyć programu EASEUS Paritition Manager /dostępny na portalu Dobre Programy/. Jak nie masz hasła to przechodzisz dalej Enterem - to są przywileje ochrony UAC, którą można zmniejszyć lub wyłączyć.


(Pietras 22) #4

próbowałem wcześniej z tym UAC i to nic nie daję. Niestety ale nie mam obrazu windowsa na dysku D :slight_smile:


(Jasiek.w) #5

To znaczy ,że partycja recovery jest ukryta - sprawdź to w zarządzaniu dyskami.


(Pietras 22) #6

jest coś takiego jak Partycja 14,75GB (Partycja OEM) ale nie mogę z Tym nic zrobić. zmniejszyłem dysk C do 214,30GB, mam nieprzydzielone 207,51 ale nie mogę utworzyć nowej(bo pisze, że dysk twardy osiągnął maksymalną liczbę partycji) i nie mogę rozszerzyć partycji D…


(Ramirez1) #7

Musisz użyć jakiegoś programu do tworzenia partycji.Ja zakupiłem sobie taki oto program Acronis Disk Director , pewnie nie chcesz kupować programu.To możesz użyć darmowego programu z tego opisu Tutaj. Następnie sformatuj dysk a mianowicie dwie partycje które utworzysz np.C i D tej partycji 14 GB nie musisz ruszać tam jest Recovery tak samo pewnie masz też partycje o rozmiarze zbliżonym do 100 MB to jest System Reserved tego też nie formatuj bo nie odpalisz prawdopodobnie kompa , ja tak zrobiłem błąd i sformatowałem wszystkie partycje.


(Piotrkijak) #8

Ta partycja OEM to jest właśnie recovery. Jeżeli rzuca się, że ma max. partycji, to po prostu użyj jakiegoś zewnętrznego partycjonera i załóż mu partycję logiczną, to wtedy będziesz mógł utworzyć dodatkowe. Tylko partycji OEM nie ruszaj, bo jak ją ruszysz, to będzie nie bootowalna i jak klęknie system to będziesz miał problem, ponieważ będziesz musiał się prosić znajowych żeby łaskawie pożyczył płytę, albo dać lapka do serwisu żeby na nowo wgrali recovery co w przypadku Lenovo z tego co pamiętam 120zł kosztuje. Przejrzyj sobie też papiery do niego i poczytaj sobie, jak utworzyć płytki do przywracania systemu i od razu utwórz sobie od ręki takie płytki. Pomoże Ci to uniknąć kłopotu jak padnie Ci dysk twardy/zachcesz włożyć większy jeżeli nie będzie na gwarancji.


(Pietras 22) #9

a jeżeli bym zainstalował windowsa 7 takiego jak mam na stacjonarnym to utracę gwarancję ?


(Jasiek.w) #10

Masz licencję na Windowsa 7 - możesz więc wykorzystać płytkę ze stacjonarnego - wpiszesz swój klucz z laptopa i wszystko będzie OK.


(Pietras 22) #11

tyle że na stacjonarnym mam Ultimate a na laptopie HOME…


(Piotrkijak) #12

Nie wydaje mi się, żebyś stracił gwarancję. Jeżeli masz tego ultimate’a na licencji box, to wywalasz go z kompa na którym jest zainstalowany, instalujesz na lapku i po problemie. Jeżeli jest na licencji oem, to zainstalować go możesz, ale system ten będzie nie legalny, ponieważ systemu na licencji OEM nie można przenieść.


(Pietras 22) #13

no teraz to nie pamiętam jaki tam był… a jeśli OEM to nawet jak będzie nie legalny to nie stracę gwarancji ?


(Piotrkijak) #14

Raczej nie. Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z Lenovo i zapytał się.


(Pietras 22) #15

tak też zrobię. jak się czegoś dowiem to napiszę tutaj :slight_smile:

Dodane 01.07.2011 (Pt) 12:34

dzwoniłem tam i dowiedziałem się że gwarancja nie obejmuje systemu, lecz go wspiera. I jeśli zrobię formata to utracę możliwość przywrócenia systemu do ustawień fabrycznych. W przypadku gdy zacznie się komputer psuć (sprzęt) to naprawią bez odpłaty, lecz gdy system zacznie się psuć o będę musiał zapłacić za przywrócenie systemu jaki był po kupieniu.(240zł brutto). W przypadku gdy coś więcej się zepsuje mam możliwość zadecydowania czy pokryje koszty naprawy czy nie, ale będę musiał zapłacić na diagnozę (140zł brutto). Tak powiedział mi konsultant od gwarancji z firmy Lenovo :slight_smile: