Lenovo Z580 - problem z działaniem niektórych klawiszy

(Lightextract) #1

Czy jakikolwiek inny posiadasz tego sprzętu ma podobny problem? Mianowicie: w Linuksie w polach wyszukiwania najczęściej ALT zaznacza lub wyłącza mi pola wyszukiwania, przez co nie da rady pisać polskich znaków. Natomiast w Windowsie mam problem chyba z Controlem - co jakiś czas, jak korzystam z Firefoxa, rolka od myszki nie przewija strony a powiększa i pomniejsza stronę :confused: Czy ktoś ma coś podobnego? Od nowości mnie to drażni. Zdarza się to czasem, jednak w Linuksie polskich znaków nie mogę wpisać zazwyczaj. Zauważyłem, że w układzie klawiatury zamiast prawego ALT'a mam jakieś LEVEL3. Gdy wyłączam to dla ALTa, to ALT w ogóle mi jakby blokuje pisanie.

EDIT: W Linuksie rozwiązać problem się da. Wchodzę w Opcje w Układzie klawiatury, gdzie mam klawisze wybierające poziom 5. Ustalam, że takim klawiszem ma być ALT, przy czym on wtedy już nie ma swojej funkcji, po czym wyłączam tą opcję wybierania poziomu 5 i ALT działa normalnie :confused: A i w przypadku Windowsa problem zmiany rozmiaru da się załatwić poprzez naciśnięcie Controla... czyli pewnie coś mu odbija. Natomiast w Linuksie wygląda mi to na problem z samym oprogramowaniem.