Lenovo z656 - problem z wykrywaniem sieci wifi

Witam, od kilku msc jestem posiadaczem w/w laptopa (win 7 home premium).

Parę dni temu, miałem dość nieprzyjemny problem z nim, mianowicie nie łączy mnie z siecią wifi.

W menu wifi, wyskakuje informacja, że nie znaleziono żadnych sieci, wybierając opcje, rozwiązywania problemów, wyskakuje mi informacja, dotycząca wyłączonej karty wifi, sprawdzając to, pod FN + F5 - karta wifi jest włączona, w Mój Komputer - Sprzęt inf nt karty sieciowej, również wyskakuje informacja, że karta sieciowa działa poprawnie, natomiast dając diagnostykę, przy próbie połączenia z wifi, wyskakuje mi informacja nt wyłączonej karty sieciowej.

Rzeczy które zrobiłem do tej pory, aby przywrócić w laptopie wifi:

  • aktualizacja sterownika karty wifi

  • bawiłem się z ustawieniami zapory systemowej

  • backup systemu

Dodam, że laptop poprzez lana, bez problemu łączy się z internetem.

Macie jakieś pomysły odnośnie tego ?

Dziękuje i Pozdrawiam.

’ fil0ne.

fil0ne ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Włącz WiFi pstrykiem na obudowie :slight_smile:

Tak jak napisał kolega, a jeśli nie pomoże, to sprawdź w BIOS/UEFI (niepotrzebne skreślić) czy nie jest wyłączone.

Jeśli w tych obu przypadkach okaże się włączone, a dalej nie będzie działało, to spróbuj odpalić laptopa z LiveCD/USB z Ubuntu i z niego sprawdzić, by wykluczyć kwestię sprzętową.

@Agaton - Zmieniłem nazwę, mam nadzieje że poprawną (choć trochę :smiley: )

Prosze, czytajcie cały tekst.

Odnośnie Linuxa, można prosić o jakieś linki i instrukcję jak sprawdzić w nim wifi ?

Na Ubuntu sprawdzisz bez problemu - na Windows potrafisz, to na Ubuntu sprawdzisz.

Oczywiście bez terminala - w środowisku graficznym.

Czytałem. Ale oprócz skrótu klawiaturowego IdeaPady miały kiedyś jeszcze przesuwany przełącznik na froncie obudowy do “radia”.

http://consumerdl.lenovo.com.cn/UserFil … 20V1.0.pdf

strona 10.

Rzeczywiście, przełącznik jest tak mały, że trudno o zauważyć, wifi działa.

Dzięki i przepraszam za problemy :slight_smile: