Lenovo3000N200 - jaki ram, nośnik etc

Witam, mam kilka pytań w sprawie Lenovo 3000 N200 (2x512, 120gb, t2330):

  • jaki ram najlepiej kupić 2x1GB bo 2x512 przy VistaHomeBasic to żółw (jaki producent i częstotliwość 667 czy 800 ?)

  • jak uzyskać nośnik z systemem ? Lenovo daje preinstalowany system z różnym badziewiem np. norton oraz partycja recovery.

  • czy jeżeli pożyczę od kolegi nośnik i zainstaluje z mojego klucza to on będzie pasował ? i czy będzie to legalne ?

  • czy samemu można dołożyć ram ? i jak jest on schowany ? 2 kostki od razu pod 1 deklem, czy jeden pod deklem (czyli łatwo go zamontować) a drugi schowany gdzieś pod klawiaturą ?

Lepiej tam wsadzić 2x1 czy 1 kostke 2gb np. aeneon 667/800mhz ? bo mogę taka dostać za 80pln i później wsadzić jeszcze jedną 2gb na 667/800 czy lepiej hynix/kingston 2x1gb 667 lub 800 ? Czy warto do Visty Home Basic 32bit ładować 4gb ram ? W sumie to grafika sie posiłkuje ramem bo to x3100.

Jak w Viście wyłączyć te durne 100pytań na minutę czy chcesz na pewno chcesz uruchomić program y, czy na pewno chcesz zainstalować program y ? czy chcesz na pewno papier toaletowy z sudoku ?

Jak wypalić partycję recovery na nośniku ?

http://www.allegro.pl/item393993238_win … tanio.html

XP Home za 100zł - gdzie jest haczyk ?

Ramy do laptopa najlepiej markowe - np. kingstony http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SODIMM+1GB+667+KINGS, jesli jest tam windows Vista to do typowej pracy wystarczy mu 2 GB, nie ma sensu kupowac jakiegos dziwnego windowsa z allegro… po prostu uzywac visty i ja poznac, nie bedzie zbednych pytan… wymieniony lenovo to bardzo dobry komputer

Witam,

:arrow: Windows XP z aukcji

Jest tam napisane:

co oznacza Fujitsu Siemens , więc instalacja tego systemu na komputerze innym niż FS będzie niezgodna z licencją.

A także:

To już mówi samo za siebie.

:arrow: te durne 100pytań na minutę czy chcesz na pewno –> UAC - osobiście radzę nie wyłączać. Jest to forma zabezpieczenia przed aktywowanie nieznanego/groźnego kodu, edycją rejestru (co może być spowodowane np. trojanem, wirusem lub innym złem :stuck_out_tongue: ).

:arrow: Lenovo N200 :

  • płyta główna obsłuży prawdopodobnie maksymalnie 2 GB (tak jest u mnie),

  • kup 2x1GB (np. Kingston) (i tylko 667MHz, bo to jest max dla płyty)

  • można samemu dołożyć RAM, wszystko opisane jest w instrukcji obsługi, kostki znajdują się pod jedną nakrywką, a ich montaż jest banalny 8)

  • tworzenie płyt Recovery, DVD z “czystym” systemem Vista nie dostaniesz (nawet za dopłatą).

  • nie da się tak łatwo zainstalować systemu Vista z klucza z nalepki, bo to nie jest klucz do aktywacji systemu. Swój prawdziwy klucz możesz odczytać przy użyciu TweakVi , mimo to mogą być kłopoty z aktywacją systemu. Najlepiej jest zastosować się do poniższych uwag:

Vista Clean Install Guide

Clean Vista install WITH NO ACTIVATION

Vista Oem Activation Tool Kit 0.5 Beta

Dodatkowe informacje o laptopie uzyskasz tu: instrukcje i sterowniki.

Pozdrawiam,

Rafał

Czyli jestem skazany na ich instalacje z całym tym syfem ? To jakaś porażka. Może jak wyciągnę keya z systemu i postawię od nowa to powinno zadziałać.

edit;

Teraz kwestia reinstalacji systemu. Lenovo preinstaluje system - syf na maxa nortony, adobe readery jakieś śmieciowate corele. Załatwić nośnik to nie problem. Wydobyłem klucz za pomocą Windows KeyReader od sgja. Jest on inny niż ten na naklejce licencyjnej. Czy jeżeli przeinstaluję Vistę podając klucz wydobyty z rejestru to zainstaluje się poprawnie i czy nie będzie problemu z aktywacja ? Dlaczego klucz na naklejce jest inny od tego w systemie ?

demisen ,

przeczytaj Vista Clean Install Guide.

Tam jest opisane krok po kroku co trzeba zrobić by zainstalować i aktywować MS Vista (na przykładzie Lenovo) w przypadku, gdy ma się nalepkę z kluczem na laptopie dedykowaną danemu producentowi. Sam musisz zdobyć tylko DVD z instalką systemu.

Procedura ta korzysta z programu (Orev’s Activation Backup and Restore (ABR)), który “wydobywa” i zapisuje klucz Windows w pliku, a po instalacji sam podmienia odpowiednie pliki / wpisy, dzięki czemu Vista jest od razu aktywowana.

Jeśli zastosujesz się do poleceń z powyższej strony wszystko powinno być OK.

R.

Spoko, ale czy jak zrobię po swojemu też będzie dobrze ?

demisen ,

jeżeli wpiszesz klucz uzyskany dzięki “Windows KeyReader od sgja” to system na pewno się zainstaluje. Ale problemy mogą być podczas aktywacji. Możliwe, że będzie trzeba dzwonić do MS w celu jej dokonania.

Ja proponuję zrobić to przy pomocy Orev’s Activation Backup and Restore (ABR) (to tylko kilka kliknięć myszką).

R.

IMO 2x 1gb Aeneon 667MHz, partycja recovery to jakaś porażka jest.

  1. wyciągnij key

  2. pożycz nośnik

  3. przeinstaluj viste, nie kasujac partycji recovery

  4. sterowniki

  5. aktywacja

Tak z ciekawości zapytam: dlaczego klucz na licencji vista lenovo jest inny niż ten w rejestrze ?

tobster ,

odpowiedz na Twoje pytanie znajduje się w tu, w komentarzu jaxx1 :

R.