Lepiej by wiatrak

Lepiej aby wiatrak w obudowie (przód i tył) zassysal powietrze do środka czy wyciagał ze środka obudowy?

najlepiej jakby były 2 i jeden zasysał a drugi wypychał powietrze z obudowy (Jeden z przodu drugi z tyłu). Wtedy będzie najlepsza cyrkulacja

Chciałbym jeszcze zauważyć, że wiatrak zasysający powinien zasysać powietrze od bardziej chłodnej strony, a jeżeli wiatrak wypychający jest z tyłu, to lepiej jest go odsunąć trochę od ściany - niech powietrze gdzieś usieka :smiley:

Wiatrak z przodu (na dole) zasysa chłodne powietrze, a z tyłu (u góry) wyciąga gorące.

Schemat (rysowany w 10 minut)

Te brązowe to Wiatraki

29ecf705aca0879cm.jpg

a co z kurzem który zostaje wessany do środka obudowy ?

co do ułożenie dwóch wiatraków to najważniejsze jest żeby nie były w jednej linii ustawione bo powietrze wcale się nie będzie wymieniać

Regularne czyszczenie kompka ^^ raz w miesiącu zdecydowanie wystarczy - odkurzyć, wiatraczki i miejsca, gdzie kurzu nie da się odkurzyć trzeba odkurzyć pędzelkiem…

to zależy - dołem wlatuje zimne powietrze, leci w górę chłodząc sprzęt i ucieka górą ^^… u góry powietrze może uciec

to jest dobre ułożenie

A na kurz, dodatkowo filtry, np: http://www.allegro.pl/item425086020_dru … black.html

Zrobiłem tak jak na schemacie. I temperatury spadły od 10 do 5 stopni na każdym urządzeniu w moim PC. Dziękuje za rady :slight_smile:

Pozdrawiam!

Ps. Zamówiłem sobie jeszcze dwa takie filtry.

na tył obudowy (wywiew) nie potrzebujesz takiego filtra

Filtry stosuje się tylko tam gdzie jest “wciągane” powietrze do obudowy. :slight_smile:

OK. Drugi sobie schowam :slight_smile: