Lepiej kupić czy podkręcić procesor?

Witam.

Jak w temacie. Potrzebowałbym trochę lepszego procesora by móc grać na wysokich ustawieniach graficznych w najnowsze produkcje. Tutaj pojawia się pytanie: czy jest sens podkręcać Intel® Core i5-4440 CPU @ 3.10 GHz czy lepiej zastanowić się nad nowym?

 

Jeśli będą potrzebne jeszcze jakieś specyfikacje to śmiało pisać.

Na tym procesorze pograsz na wysokich ustawieniach w nowych produkcjach. Chyba że zamierzasz kupić Titana X, wtedy procesor będzie niewystarczający. 

Przy grach typu Dying Light, COD:AW na bardzo wysokich zaczynają się mocne ściny. Sprawdziłem na stronie Systemrequirmentslab.com (ich program Can you run it?) i wyszło na to, że mój procesor nie spełnia minimalnych wymagań a karta graficzna zalecanych. Przy karcie graficznej problem jest tylko z Dedicated Video Ram’em bo mam go 1GB a zalecane są 2. W każdym razie któraś z tych części nie pozwala mi grać na bardzo wysokich, maksymalnych.

(Nieważne, która z tych części jest za to odpowiedzialna. Jest sens podkręcić czy kupić?)

Tego nie podkręcisz, nie da się. A wymieniać się nie opłaca, bo wzrost wydajności będzie minimalny chyba że na 4690k, który później podkręcisz. Masz kartę graficzną mającą 1GB RAM-u? Tu może być wąskie gardło Co to za karta?

 

AMD Radeon HD 7800 Series

Prędzej martw się kartą niż procem.

Czyli pewnie jest to Radeon 7850 w wersji 1GB, bo 7870 w tej wersji chyba nie istnieje. Jeśli chcesz coś wymieniać, wymień kartę, bo na obecnej nie zagrasz na wysokich detalach w najbardziej wymagającej tytuły. Procesor zdecydowanie nie jest tu problemem.