Lepiej mieć otwartą czy zamkniętą obudowę?

Mam pytanie czy lepiej mieć otwartą czy zamkniętą obudowę mam dosyć mała obudowe(bo ze starego kompa) ale mam 4 wiatraki;D

1-karta graficzna

2-procek

3-zasilacz

4-dokupiony

Minusem otwartej obudowy jest chyba to, że wiecej kurzu sie zbiera, ostatnio czyścilem go dokladnie i sie lekko przerazilem po 0,5 rocznym użytkowaniu(z otwartą obudową) wtedy wymieniałem czesci. Wiec powiedzcie mi czy mam mieć otwarta czy zamknięta.

PS.

nie mam zamiaru podkęcać kompa, a na viście mam średnia 5.0

Jak mozecie to doradzcie mi w obudowie może sobie kupie taka 50-100zl wolalbym tańsza po ost wydałem kase na ramy;)pozdro

lepoej mieć zamkniętą .

1 bezpieczniej .

2 wymuszony obieg powietrza .

podaj podzespoły i rozmieszczenie wentylatorów.

czy chłodzenie na karcie z DHES ?

jakie masz chłodzenie na procesorze ?

i gdzie zamontowałeś ten dodatkowy wentylator ?

Procesor AMD Athlon X2 Dual Core 4200+

Ramy 2GB ddr2 800MHz

Grafika GeForce 8600GT(sonic)

Płyta główna to mi sie sprawdzać nie chce:P

juz pisałem gdzie są wentylatory, a ten dokupiony jest na tylniej ściańce obudowy

Na procku oczywsice radiator+wentylator nie wiem jaki;)

1231.jpg

Jak masz wiatraki z przodu i z tyłu obudowy wtedy zamknięta. Musi być obieg powietrza , jak otworzysz bok to te wiatraki możesz wywalić.

Obieg powietrza będzie zachwiany i one na nic się nie zdadzą,będą tylko generować hałas oraz ciągnąć prąd.

Jak nie masz dodatkowych wentylatorów w obudowie wtedy możesz sprawdzić po otwarciu jak wyglądają twoje temperatury. Dodatkowo względy bezpieczeństwa oraz estetyczne i sam zadecyduj.

Ja mam wszystkie wiatraki z boku i po otwarciu obudowy temperatury procka, karty gaf., mobo i dysku są około 5 stopni niższe :smiley:

no i co w związku z tym że masz niższą temperaturę o 5 stopni ?

komputery są przystosowane do pracy w temperaturze rzędu 50 stopni a karty graficzne nawet i 90 stopni i NIC SIĘ IM NIE STANIE !

więc czy warto ? otwarta buda to zwiększone ryzyko … choćby nawet większy robal ci do pokoju wleci wkręci się w wentyla na procu i … jest problem .

z tym robalem to przesadzileś może od czasu do czasu jakiś pąjak wpadnie :stuck_out_tongue:

doradzcie mi obudowe jakąś bo tą mam za małą

za 119zł masz CollerMster Elite 331 i spokój.

nic tanszego nie bedzie?

to jest raczej minimum, niegnące się materiały, dosyć szeroka, po prostu dobra obudowa :wink:

a co do obudowy, to jeśli masz wiatraki to zamknij obudowę, musi być dobra cyrkulacja powietrza :wink:

a temperatury masz ok (chodzi mi o tego screen’a z Everest’a)

ten wiatrak na tylnej cześci obudowy, wydmuch*je :stuck_out_tongue: powietrze z obudowy, to dobrze?

Tak ma wydmuchiwać.