Lepsze osiągi - jak to zrobic tanio?

witam od 4 lat posiadam z bratem komputer athlon XP 1600+ (1.4 ghz)

256 mb ram (nie wiem jakie sdr czy ddr jak mam sie dowiedzieć?)

karte GeForce 4 mx 420 64 mb agp X4 i dysk seegate baracuda 60 gb 7200

komputer musze przyznac sprawóje sie nieźle ale wszystko sie kiedyś kończy

nie gram w zadne super gry ( doom 3 itp.) ale lubie w czasie wolnym sie czymś zając tyle ze ostatnie produkcje mają bardzo wyskokie wymagania i hyym albo nie dzialaja albo strasznie tną się, w związku z tym planujemy wymiane kilku podzespołów , ktore poprawily by wydajnosc i jakosc pracy na kompie , nasze zamysły sa następujące : wymiana procesora na celeron d 2.66 S478 co wiąże sie z wymianą płyty głównej i tutaj pojawia sie pierwszy problem poniewasz płyta to kolejne koszty a one maja byc ja najmniejsze

Na allegro mozna dostac plyte na s478 juz za 50 -60 zl a na LGA 778 za ponad sto lecz sytuacja zmienia sie jesli chodzi o koszty procesorow poniewasz te na S478 sa droższe od tych na LGA…

w zwiazku z tym kieroje do was nastepujace pytanie co bardzie j sie opalca opcja lga cy S478 ? czy jest jakas roznica w wydajnosci ? i czy plyta glowna na S478 za 50 - 60 zl jest dobrym wyborem? czy po podlaczeniu reszty calosc bedzie sprawnie chodzi na tych plytach?

PS przepraszam z błędy

aha teraz plyte mam gygabyte na socet A

Pozdrawiam

Jesli nie masz zamiaru wymieniac karty graficznej to kup

http://www.allegro.pl/item102132924_wyprzedaz_msi_k8t_neo2_f_socket_939_gw_fvat_ss.html i jakiegos athlona 64 bitowego, jest to lepszy wybor jesli komputer bedzie słuzyc w wiekszosci do grania(procesory intel bardzo dobrze sprawuja sie w pracach biurowych, gorzej jesli chodzi o gry). Jednak mozesz mi wierzyc na słowe ze na takiej karcie(gf 4 mx 220) za duzo nie pograsz tak wiec wolałbys wymienic rowniez i karte graficzna. A jesli chodzi o pamieci(pierwsze przecztyaj moze na nich pisze jaki rodzaj masz,zazwyczaj sdr sa w czarnych slotach, a ddr w kolorowych) Jesli wymienisz na ta płyte ktora ci podałem to musisz miec pamiec ddr w komputerze, jest to niezbedne.

Jesli bys miał wecej pieniedzy to najlepszy mwyborem było by kupno płyty głownej ze złaczem PCI Express i kupno karty graficznej działajacej pod tym złaczem. Jednak jest to juz wiekszy wydatek.

Zmien tytuł, bo nie ma zadnego zwiazku z tematem.

teraz rynek gier i ich wymagania ksztaltuje procesor graficzny (grafa), ram i mocne hdd :slight_smile: Czasy ze wymagania ksztaltował procek minely, chodz wiadomo im szybszy tym lepszy :slight_smile:

Nie inwestuj w celka, bo to bezsens :slight_smile: Lepiej kupic jakiegos semprona, mobo, ram delikatne o/c i juz masz pół sukcesu :slight_smile:

Karte sam musisz wybrac, bo jak juz zostalo powiedziane nie pograsz na niej juz w nic :slight_smile: A co wybierzesz to zalezy od Ciebie i poświeconych $$$ :wink:

mareckipl proszę zmienić tytuł na konkretny - inaczej śmietnik

ah czyli radzicie jezeli juz to odpuscic z procesora i lepsza karte? badz AMDcos… hyyym

znalazlem na allegro za 129 http://allegro.pl/item102474956_club3d_ … w_box.html

i jak? nie chce wydac na karte ewentualnie wiecej niz 200 co sadzicie o tym?

maja jeszcze z wieksza pamiecia operacyjna to karte i o 30 pln wiecej kosztuje czy w praktyce ta wiekzsa pojemnosc karty daje jakies efekty czy jest to nieoplacalne i wazniejsze za parametry typu takowanie pamieci i chpsetu i typ pamieci?

Karta spoko ale za 200 zł możesz na allegro znaleźć Radeona 9550 lub 9600 :wink:

W granichach 200 zł najlepszym wyborem bedzie, tak jak napisał NestoR radeon 9550

jak mam kupowac AMD to do 300pln ale tylko na socket a) co proponujecie z s A? Athlon XP Barton

Athlon XP Thoroughbred

Athlon XP ? barton i thoroughbred sa wykonane w dokladniejszej technologi (lepsze osiągi)?

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 12:47

mowicie ze spoko ale pewnie macie na mysli to ze to nie shapire czy gigabyte?

Bierz bartona ,moze znajdziesz na allegro w jakiejs przystepnej cenie. Poza tym kazdy ci powie ze jest najlepszy pod socket A.

Wiesz jaka jest roznica miedzy karta radeon 9550 gigabyte a radeonem 9550 no-name, prawie zadna gora kilka procent wydajnosci na korzysc firmowej karty, no i gigabyte czy radeon dobrze sie kreca.

ok a możesz mi powiedziec cos o roznicy w karcie 128 mb i 256 mb ?

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 12:51

jak to sie spisuje na codzien? odciaza procesor czy cos w tym stylu ? ja sie na tym wogole nie znam

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 12:52

a co do tej mojej plyty glownej z s a to znalazlem instukcje plyta jest GA-7dxr ma ona slot183pin ddr dimm

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 12:53

i jeszcze jedno jesli chcialbym do tej pamieci dodac kolejna kosc 256 to czy ma znaczenie z jaka czestotliwoscia pracuje poszczegolna kosc?

Roznica jest odcuwalna jesli masz dobry monitor(to znaczy wyswietla duze rozdzielczosci) Jesli bedziesz np grac na rozdzielczoscach typu 1600x1280 zauwazysz minimalnie lepsza jakosc grafiki. A jesli chodzi o szybkosc to karty to jest nie odczuwalna, czylli po prostu lepiej wziasc 128 mb i nie przepłacac za to czego sie nie uzywa, chyba ze grasz na wysokich rozdzielczosciach

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 13:57

Ma znaczenie. Jesli masz w komputerze przykladowo jedna kosc 266 mhz i jedna 400 mhz to obie chyba powinny działac(nie jestem pewny w 100%) Chociaz wiadomo ze lepiej miec np 2x256(400 mhz).

A jeszcze jedno jesli chcesz kupic bartona to musisz miec magistrale co najmniej 333 mhz lub 400(jesli chodzi o bartona 3200). A z twoich odpowiedzi niestety nie mozna sie dowiedziec jaka masz płyte głowna

hyyym a mozna prosic jakiegos benchmarka? z linkiem do download-u?

z gory thx

benchmarka? A nie chodzi ci raczej o program do sprawdzania podzespołow komputerowych? Tak sie tylko pytam bo moze bład zrobiłes :stuck_out_tongue:

hym szukam w instrukcji w parametrach i nigdzie nie ma nic zadnych danych o fsb

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 13:13

ok dobze tak jak mowisz to dasz link?

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 13:14

wiec jest tak ze jak juz mam program do sprawdzania wydajnosci to robie benchmarka nim?

Pisz zrozumiale o co Ci chodzi bo posty polecą w kosmos.

JNJN

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1183&t=93

masz link do programu everest home edition

A poza tym nie wiem czy wiesz co to w ogóle jest benchmark…

Bo ten program do ktorego dałem ci link jest program do indentyfikacji podzespołow komputerowych. A benchmark jest to program ktory testuje wydajnosc konkretnej czesci(lub ich kilku) niekiedy całego komputera

ok moze niefachowo to nazwałęm ale jak juz mowilem jestem w tych sprawach kompletnym laikiem, zainstalowałem ten program i przy danych magistrali FSB pojawiły się następujące informacje: RZECZYWISTA CZĘSTOTLIWOŚC TAKOWANIA 133MHz(DDR) i EFEKTYWNA CZĘSTOTLIWOŚĆ TAKOWANIA 267MHz

To proponuję powierzyć problem fachowcom - czyli serwis.

I tak ma być.

Przejdz do zakładki płyta głowna–>nazwa płyty głownej i podaj jaka masz nazwe

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 14:49

tez tak uwazam, chyba to najlepsze wyjscie z sytuacji, bo jakos nie wyobrazam sobie zebys sam sobie montował ta płyte z procesorem.

just easy ! chlopcy ! nazwa … GA-7DXR Gygabyte