Lepszy Pentium IV 651 3,4GHz, czy 550 3,4GHz

Witam wszystkich mam zamiar kupić w tym tygodniu procesor Pentium IV 3,4GHz, i się tak zastanawiam czy lepiej nowszy model 651 3,4GHz, 2MB cache, czy starszy model 550 3,4GHz 1MB cache.Podobno te nowsze mniej się grzeją i są wykonane w technologi 65nm, a starsze modele są wykonane w 90nm i mają większe zużycie prądu ale niby są bardziej wydajne. Proszę doradzcie mi bo nie wiem który kupić, i zależało by mi żeby posiadał technologię HT,kupuje go do gier.Pozdrawiam wszystkich i narq.

Witaj !!

Zarówno procesor Pentium’a 651, jak i 550 posiada technologię wirtualizacji (HT). Prawdą też jest że procesory wykonane w technologii 65nm zużywają mniej energii i mniej się grzeją. Co do wydajności, to nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że starsza linia jest bardziej wydajna. Już sam fakt, że 651 posiada 2MB Cache świadczy, że przy grach osiągnięta zostanie wyższa wydajność… Dlatego polecałbym jednak nieco więcej zainwestować i wybrać Pentium 4 651 3,4GHz.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

jaką masz płytę główną? bo kupno P4 to głupota… może obsłuży nowsze procesory np Pentium Dual Core…

Dokładnie :slight_smile:

Daj nazwę chipsetu lub płyty głównej i wszystko będzie wiadomo.

Po za tym w tych procesorach wydajność jest mówiąc szczerze na dzień dzisiejszy zerowa. Ale jeśli twoja płyta główna obsługuje 65nm to powinna też sobie poradzić z nowszymi prockami.