Lepszy sprzęt - gorsze granie

Witam.

Z miesiąc temu jeszcze miałem komputer na którym np. AC 2 śmigało na maksymalnych wymaganiach. Postanowiłem kupić laptopa, który ma kilka razy lepszy sprzęt od tamtego. Do tego sprzętu zalicza się m.in. procesor Intel Core i7 1.60 x4 i karta graficzna ATI Radeon 5470 HD. I teraz nie da się grać w tą grę, która wcześniej śmigała na tamtym gorszym sprzęcie. Tak samo z np. GTA IV. Jak usprawnić ten komputer?

Hmm.Może potrzebna do tej gry jest inna karta graficzna? Napisz mi jej wymagania.

Jaki był na nim system?

Jaki teraz jest na nim system?

wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 2.6 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki GeForce 8800 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7 + dodatkowo: stałe połączenie z Internetem

XP Home Edition

Windows 7 x64

Napisz poprzednia konfigurację komputera.

Laptopy do gier kosztują krocie. W twoim znajduje się dość słaba karta graficzna, na pewno słabsza od 8800GT, więc już wiesz w czym problem. Procesor to nie wszystko.

Cirmius , dużo ludzi może się z tym nie zgodzić,i mogą zacząć mnie besztać ale z tego co widzę ,słyszę,czytam to Windows 7 a w szczególności x64 i gry ,nie idą jak na razie dobrze w parze niestety.

NVIDIA GeForce 9800GT, AMD Athlon 2.60 X2, 3GB Ramu…

BTW. 1GB DDR3 gorsze od GeForce 8800, napewno :roll:

9800GT jest zdecydowanie bardziej wydajną kartą graficzną. To, że obecna ma 1GB ramu DDR3, a poprzednia pewnie miała 512MB to jeszcze o niczym nie świadczy. Liczy się cała architektura karty, poprzednia miała szynę pamięci 256 bit, a obecna tylko 64-bit, czyli cztery razy węższą a to bardzo wpływa na wydajność.

hevet , z tego co widzę to wszystkie modele są na szynie 256 bit,możesz dać linka to tej 64 bitowej?

A co, sposobu na zwiększenie wydajności w takim razie nie ma ;> ?

Nie widziałem Radeona 5470 z 256-bitową szyną pamięci, może to Ty podaj linka.

Niezbyt, musiałbyś zmienić kartę graficzną, w laptopie to niestety z reguły niemożliwe. Zamiast kupować laptopa z Core i7, trzeba było wziąć z Core i5 i lepszą kartą graficzną i nie sugerować się jedynie wielkością pamięci na karcie, bo to zgubne jak widać w Twoim wypadku.

Popatrz tu może powyłączanie niektórych usług , coś da

strasznie-dlugi-autostart-t400498.html

Dodane środa, 23 cze 2010, 21:21

hevet , sprawa się rozchodzi o 9800GT ,czemu ja ci w ogóle mam jakieś linki dawać?

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, gdzie ja pisałem o Geforcie 9800GT z szyną 64-bit? :roll:

Poprzednia karta to 9800GT, a obecna to Radeon 5470 więc?

hevet , mój błąd,zwracam honor.

Szkoda, że nie zapytałeś przed zakupem o poradę. Może jeszcze dasz rade oddać sprzęt, np. jak kupowałeś przez internet, masz często prawo zwrotu w ciągu 10-dni.

Znasz powiedzenie “Zamienił stryjek siekierkę na kijek?”

Zmieniać już nie chcę, wolę teraz to wszystko jakoś usprawnić :] . I dodam, że dałem tera zgodność z XP Service Pack 3 , to szybciej chodzi trochę.