Lexmark E321 pod LPT pod WinXP - problem z wydrukiem

Mam problem z drukarką E321

Chce podłączyć do niej dwa komputery, jeden połączyłem przez USB i na nim działa wszystko ok.

Natomiast drugi połączyłem poprzez LPT i nie chce drukować. Niby ładnie drukarka jest widoczna i Online ale jak próbuje coś wydrukować do niby jest na liście do drukowania ale nic się nie dzieje, drukarka nie reaguje, to samo ze stroną testową. Może trzeba coś w ustawieniach drukarki pozmieniać żeby drukowało na LPT? kabel odpada bo już drugi zmieniałem.

Zauwarzyłem też coś takiego że jak daje drukuj i w okienku drukarki jest że załadowało dokument np. 75KB/75KB

to tutaj często jest że nie do końca jest 74KB/75KB tak jakby do końca się nie załadował plik ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem? :frowning:

podłączyłeś jednocześnie przez usb i lpt 2 komputery ?? hihihihih to się nie uda, ta drukarka to nie serwer wydruku :>

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Już dobrze? Nie wiem co było źle w temacie inne tematy mają gorsze tytuły i jakoś sie nie doczepiłeś widocznie są równi i równiesi.

technik_elektro - ale u znajomego dało radę z tym że ma inną drukarkę, to dlaczego są dwa porty?

dla tego iż nie kay komputer ma usb (bardzo stare) i na odwrót, w nowych lapach nie zaznasz portu lpt…

Noi udało się po prostu miałem zwalony port LPT.

Czyli technik_elektro bzdury piszesz, myślałem że po ilości Twoich postów można Cię słuchać a wychodzi na to że nie ma po co brać Twoich słów pod uwagę.

Zepsuło sie te forum. Kiedyś można było otrzymać pomoc a teraz nie dość że nikt kompetenty się nie wypowie (pewniu już tu takich nie ma) a jak już ktoś coś napisze to albo sam nie wiem o czym albo moderator przyczepi się do nazwy tematu, która jest prawidłowa w porównaniu do innych na tym forum. :?

sądzę iż nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

a tutaj dałeś wyraz tego, że nie wiesz co to regulamin lub go kompletnie nie rozumiesz, rejestrując się na forum podpisałeś (zaznaczyłeś ptaszkiem) założenia których należy przestrzegać, widocznie al boś ledwo wystajesz ponad stół albo nie grzeszysz inteligencją. takie marne dygresje schowaj sobie do kieszeni i mykaj do gimnazjum bo tracisz cenne minuty edukacji, którą może wyprowadzi cię na dobrą drogę.