Lexmark seria 3100 - problem

Witam serdecznie!

Mam mały problemik. Posiadam kombajna Lexmarka z serii 3100 a dokładniej jest to model P3120 chodzący na Win XP. Problem tkwi w tym że przy skanowanu mniej więcej w połowie skanowanego obrazu pojawia się czarne pole o szerokości około 5 cm które “zasłania” skanowane obiekty. Problem pojawił się nagle przy pracy ze skanerem, nie pomagają restarty instalacje sterowników oraz wywalania skanera i instalowanie od początku sprzętu ma swoje lata (2 bodajrze) ale może wie ktoś o co może mu chodzić :smiley: ? Jeżeli może mi ktoś pomóc to bardzo prosze o radę. Moge przesłac wzór skanowanej strony na maila.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek porady.

Pozdrawiam

Najprościej podłącz urządzenie do innego kompa i sprawdż,jak to samo to serwis bo może scaner pada.

A próbowałeś TYCH sterów ?

Może znajdziesz coś TU na ten temat :wink:

Komputer wyłączony i kabel USB urządzenia wyjęty.

A jak urządzenie odłączone od kompa,robi ksero,kopiowanie i scan z poziomu panelu sterowania urządzenia w kolorze i czarno białym - czy prawidłowo.

Może wyłączenie z sieci 230V urządzenia na jakiś czas,zresetuje urządzenie.

niestety ale nic nie pomaga. Mam wrażenie że w pewnym momęcie taśma przerywa (rozłącza się) co o tym sądzicie? serwin odpada bo to urządzoko kosztuje teraz 300 zł a już nie mam gwarancji :slight_smile:

Nie wiem o co chodzi i nie odpowiedziałeś na pytania z poprzedniego postu.

pisząc to miałem na myśli równierz to że źle wykonuje kopię! czyli nie tylko przy skanowaniu tak wychodzi ale równierz przy kopiowaniu na wydruku jest czarna plama :frowning:

Czyli zostaje serwis.

Chyba “JN” masz rację! Dzięki wszystkim za rady

POZDRAWIAM