Lexmark x1190 - problem z kolorowym kartridżem

posiadam urządzenie wielofunkcyjne lexmark x1190 i czarny kartridż. problem polega na tym, że drukarka wykrywa również kartridż kolorowy, którego nie mam. utrudnia mi to drukowanie kolorowych rzeczy, gdyż drukarka ich nie drukuje (jest sam czarny i gdyby kolorowy nie był wykrywany to drukowało by się w kolorach szarości, a tak to nie drukuje się nic). jak mogę odinstalować ten kartridż?

dodam, że zawsze używałam nowych, nieregenerowanych, oryginalnych kartridży lexmarka

Ace.B , chyba nie. Większość drukarek musi mieć tusz kolorowy, ale zazwyczaj da się ustawić we właściwościach sterownika, przy jego braku, aby obraz był drukowany w szarości. Przynajmniej tak jest z HP i Epsonem. Przepatrz dokładnie opcję wydruku i wszystkie zakładki sterownika, powinieneś znaleźć opcję.

Pozdrawiam

a jednak :slight_smile: na samym początku kariery tej drukarki u mnie miałam tylko czarny kartridż i drukowało kolorowe obrazki czy napisy w skali szarości. teraz drukarka myśli, że kolory są i po prostu z czarnego pojemnika uzywa tylko czarnego koloru.

w ustawieniach wydruku masz drukuj kolorowe jako czarnobiałe

a ja mam taki problem że nie moge zainstalować oprogramowania bo wyskakuje mi błąd

Namek0303 , załóż temat, a na szybko to doradzam najpierw zainstalować oprogramowanie drukarki, a dopiero gdy sama Cię poprosi wpiąć ją do USB. Jeśli tak robiłeś, to możesz jeszcze spróbować najnowszych sterowników ze strony producenta. Tyle mogę na bazie twojego wpisu pomóc.

Pozdrawiam :wink:

gdzie to znajdę?