Lexmark z515 problem z wydrukiem

Witam,

Mam drukarkę, która przez bardzo długo stała u mnie w szafie przez dobre parę lat była nie ruszana. Ostatnio zakupiłem tusz do niej i się okazało, że bardzo niedokładnie drukuje. Np. wydrukuje jedną linijkę, a kolejnych nie albo odrobinę. Myślę, że po tak długim staniu dysze się zapchały i przydało by się je wyczyścić, ale nie wiem jak to uruchomić w niej. Inne drukarki co jakiś czas się czyszczą, a ja mam jeszcze stary typ, który nawet nie wiem czy ma funkcję czyszczenie. Dlatego szukam pomocy przy jej uruchomieniu. 

To jeszcze wygląda jakby wybierała sobie wersy do drukowania.

Po zainstalowaniu sterownika do drukarki.Będziesz mieć program do obsługi drukarki i w nim jest opcja czyszczenia i ją wybierasz.Wtedy drukarka powinna poprawić jakość swoich wydruków.

Miałem taką drukarkę ostatnio i trzeba było wydrukować kilka zdjęć by zaczęła drukować prawidłowo.W moim przypadku drukarka też była nieużywana kilka lat.

Znalazłem tą funkcję i uruchomiłem ją kilkakrotnie i dalej to samo, ale zauważyłem że drukuje troszkę dokładniej ale nie wszystko, dalej mam problem i nie wiecz teraz czego to wina czy drukarki czy kartridża

 

Jak tusz kupiłeś nowy to nie raczej jego wina tylko drukarki.

Ja bym spróbował jeszcze podrukować kilka stron albo jakieś zdjęcie.Może się naprawi w moim przypadku to poskutkowało i drukarka podziałała trochę czasu aż się nie rozwaliła.

 

Ja też drukuję cały czas teraz i raz wydruk był dobry tylko za jasny