Lexmark z515 problem z wydrukiem

(karton16) #1

Witam,

Mam drukarkę, która przez bardzo długo stała u mnie w szafie przez dobre parę lat była nie ruszana. Ostatnio zakupiłem tusz do niej i się okazało, że bardzo niedokładnie drukuje. Np. wydrukuje jedną linijkę, a kolejnych nie albo odrobinę. Myślę, że po tak długim staniu dysze się zapchały i przydało by się je wyczyścić, ale nie wiem jak to uruchomić w niej. Inne drukarki co jakiś czas się czyszczą, a ja mam jeszcze stary typ, który nawet nie wiem czy ma funkcję czyszczenie. Dlatego szukam pomocy przy jej uruchomieniu. 

To jeszcze wygląda jakby wybierała sobie wersy do drukowania.

(Marcin1025) #2

Po zainstalowaniu sterownika do drukarki.Będziesz mieć program do obsługi drukarki i w nim jest opcja czyszczenia i ją wybierasz.Wtedy drukarka powinna poprawić jakość swoich wydruków.

Miałem taką drukarkę ostatnio i trzeba było wydrukować kilka zdjęć by zaczęła drukować prawidłowo.W moim przypadku drukarka też była nieużywana kilka lat.

(karton16) #3

Znalazłem tą funkcję i uruchomiłem ją kilkakrotnie i dalej to samo, ale zauważyłem że drukuje troszkę dokładniej ale nie wszystko, dalej mam problem i nie wiecz teraz czego to wina czy drukarki czy kartridża

(Marcin1025) #4

Jak tusz kupiłeś nowy to nie raczej jego wina tylko drukarki.

Ja bym spróbował jeszcze podrukować kilka stron albo jakieś zdjęcie.Może się naprawi w moim przypadku to poskutkowało i drukarka podziałała trochę czasu aż się nie rozwaliła.

(karton16) #5

Ja też drukuję cały czas teraz i raz wydruk był dobry tylko za jasny