LG 42LS570S a nagrywanie przez USB

(welll1) #1

Witam,

dostałem wczoraj ten telewizor LED-owy.

Głównie chodzi mi o funkcję nagrywania kanałów na dysk twardy.

W instrukcji jasno pisze, że potrzebuję dysku z zewnętrznym zasilaniem o pojemności minimum 40 GB.

Tu pojawia się pierwsze pytanie:

Jaki dysk kupić aby współpracował z tym telewizorem?

Oraz pytanie drugie. Przewijając masę wątków na temat nagrywania wyczytałem, że większość telewizorów oferuje nagrywanie tylko i wyłącznie z tunera DVB.

Nie znam się na tym zbytnio. Mam kablówkę osiedlową podłączona poprzez kabel antenowy. Nie HDMI, nie AV1 tylko w opcji INPUT pisze ANTENA.

Wykrywa mi 25 kanałów DTV (chyba digital TV czyli cyfrowe) oraz 56 kanałów TV zwykłych w słabszej jakości co widać gołym okiem.

Tu nasuwa się najważniejsze pytanie.

Czy będę mógł nagrywać kanały DTV i TV?

Czy tylko DTV, a może żadne?

Proszę o jakąś konkretną odpowiedź. Infolinia LG dziś nie czynna, w sklepach "fachowcy" mówią, że nawet na pendriva się da nagrywać co było zwykłą bujdą.

Nie chcę kupić dysku USB niepotrzebnie.

(Xparanienormalnyx) #2

Najprościej będzie, jak zajrzysz do instrukcji telewizora. Tam zapewne masz szczegółowo opisane wszystko dotyczące nagrywania.

(welll1) #3

Przykro mi odnośnie nagrywania napisane jest wielkie NIC.

Instrukcja wygląda jak trzytomowe dzieło ale co z tego jak zawiera ponad 16 języków i dotyczy głównie bezpieczeństwa, montażu i jakiś drobnostek.

Dysk niby zawsze można zwrócić do 14 dni tak samo jak telewizor ale średnio opłacalnym jest jeżdżenie po kilka razy do sklepu aby dopasować odpowiednie urządzenie które jak się może okazać nie nagra mi żadnego kanału ze względu na oprogramowanie czy tam śmieszne prawa autorskie.

(Xparanienormalnyx) #4

W user guide musi to być… http://www.lg.com/pl/wsparcie-produktowe/lg-42LS570S# zerknij.

(Qba_) #5

Z telewizorem powinieneś dostać płytkę CD, na której jest instrukcja w pdf. Sam mam telewizor LG i w tej papierowej książce jest tylko przewodnik montażu, ustawianie daty i godziny itp, a rozszerzona instrukcja jest właśnie na dołączonej płycie.

(welll1) #6

Tak jest, ta sam instrukcja jest wgrana w telewizor czytałem już to.

Wyjaśnione jest tam jak nagrywać, wybrać program czas. Jak odtwarzać to co nagraliśmy, jak przygotować dysk twardy do nagrywania itd.

Niestety nie jest napisane z jakich wejść można nagrywać programy.

W jednym ze screenów na stronie 4 instrukcji zamieszczonej przez Paranienormalny jest napis “tylko w trybie cyfrowym” i lista kanałów do nagrania na obrazku ukazuje tylko DTV. Z tego co wiem panowie z kablówki mają na prośbę zmieniać i nadawać tylko w cyfrowej jakości.

Aktualnie byłoby super gdyby można było nagrywać chociaż tych 25 kanałów DTV które mam, a jest szansa, że pozostałe do tygodnia również będą widniały jako DTV. Wcześniej o to nie zabiegaliśmy bo telewizor był bardzo leciwy i miał ograniczenie do 40 kanałów :smiley:

Dzięki za pomoc, pozostaje mi pójść i kupić dysk zewnętrzny bardziej renomowanej firmy bo również czytałem, że z noname telewizory mają problemy.

Kupiłem dysk w promocji za 200 zł :smiley:

Samsung 500 GB

I sprawuje się naprawdę dobrze. Nie ma problemów z nagrywaniem, a i telewizor bardzo sprawnie poradził sobie z przygotowaniem dysku do pracy.