LG combo -> pytania przed zakupem i instalacją

Cześć,

Planuję zakup napędu combo do mojego staruszka (Vobis z 2001 r., Win ME); w MM widziałem LG w dobrej cenie (120 zł, wersja BOX).

Mam takie oto pytanie: czy dla optymalnego działania komputera lepiej jest:

a) zainstalować ww. napęd jako uzupełnienie obecnego napędu CD-ROM,

b) wywalić stary napęd i pozostawić jedynie nowy combo, czy też

c) nie ma to znaczenia?

Ad. a) Mój obecny CD-ROM jest ze stajni Samsunga. W przypadku jego pozostawienia, czy mógłby się jakoś gryźć z LG (np. sterowniki czy coś)?

Jeszcze jedno: mam nadzieję, że nie będzie problemów z działaniem tego combo przy moich 128mb RAM?

Z góry Wam “dankejszen” :smiley:

Witam , napewno się nie pogryzą sam miałem kiedyś nagrywarkę LG a CD-ROM Samsunga , ale mam inną propozycję : nagrywarka DVD http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22145 jest o parę dych droższa ale nagrywa DVD plus Twój CD to w sumie też combo. Pozdrawiam

Co najwyżej przy nagrywaniu może troszkę system mulić, ale to normalne :slight_smile:

Tego LG możesz spokojnie zamontować obok Samsunga i nie powinno być żadnych problemów.

Oczywiście jeśli dwa napędy nie są Ci potrzebne to Samsunga do szafeczki :mrgreen:

Super. Dzięki za szybki odzew!

Ad. Rattlesnake) No 160 zł to już za dużo kasy jak na mojego dziadka :smiley: Nie planuję już przy nim większych inwestycji; w zasadzie chcę sobie jedynie porobić kopie różnych dokumentów i programów, które mi się mogą przydać w przyszłości.

Pozdrawiam

wieszatiel nagrywarki DVD kupi na allegro w podobnych cenach jak tego combo ~100 - 120zł.

nie robię zakupów na allegro (zbyt dużo znam przypadków oszustw); chociaż jeśli towar byłby oferowany przez kogoś z mojej okolicy i mógłbym odebrać towar osobiście, to czemu nie…

dziękuję Ci za info :slight_smile:

Złączono Posta : 28.05.2006 (Nie) 14:08

jak już się zdążyłem zorientować, do zainstalowania napędu - oprócz kabelka audio - potrzebny jest jeszcze kabel ATAPI.

zatem, jeżeli zdecydowałbym się na sprzęt w wersji OEM, to taki kabel musiałbym dokupić luzem, czy też można wykorzystać taki kabel od obecnego napędu (chyba, że kable tego typu są zróżnicowane, np. w zależności od typu napędu)?

pzdr

Złączono Posta : 28.05.2006 (Nie) 14:10

cholerka szkoda, że te posty są łączone. ale może ktoś przeczyta mój ostatni post.

Witam , oczywiście , że tak , możesz podpiąć też oba napędy , ustawiając w jednym /z tyłu na zworkach/ MASTER a na drugim SLAVE

Pozdrawiam :smiley: