Lg dvdram gsa-h66n sata system nie startuje

(Habibo) #1

Witam. posiadam komputer wyposażaony w dysk typu sata.Podłączony przez kontroler do płyty głównej. Wejścia w kontrolerze 2.Do tej pory miałem podłączone do niego dwa dyski. Teraz kupiłem nagrywarkę dvd sata model - GSA-H66N I podłączyłem do jednego wejścia w kontrolerze . w drugim jest nowy dysk z systemem. Kiedy odpala się komp widzi nagrywarkę i dysk, ale system nie startuje. Pojawia się ekran z logo windows i pozostaje tak nawet i do godziny.Sądziłem że, problem leży po stronie nagrywarki- uszkodzona może, czy coś. Ale w konfiguracji mój stary dysk ( tego samego typu ) + ta sama nagrywarka wszystko działało poprawnie. Z tym ,że tam system stał już od dawna i używał go znajomy. Wniosek ,że by może coś na nim zainstalował. Ale co ?CZy ta nagrywarka potrzebuje sterowników ? czy odzielnie trzeba zainstalowac nowy sprzęt ? ale jak skoro z podłączony sprzętem system nie staruje ? Bez nagrywarki, wszystko działa przwidłowo. przy którymś restarcie wszystko zadziałało dobrze ( po 15 minutach ) . System wystartował , poinformował, że zakończył instalowanie nowych urządzeń , zrestartował jeszce raz ... działała i nagrywarka i windows xp - bez zakłócen. Ale tylko ten raz > Starego dysku już nie mam, ale pamiętam< że był tam program Lg auto frmware update ... tyle że on dotyczył tylko cd ...

(Mrylec) #2

Na dysku z systemem zworkę ustaw na samym środku, a na nagrywarce i drugim dysku ustaw je po lewej stronie xD Może zadziała...

(Habibo) #3

no tak, ale i nagrywarka i dysk są typu sata, nagrywarka tego typu nie ma zworek tylko kabelek podłączony do kontrolera, który jest wpięty w płyte główną .kontroler ma tylko dwa wejścia, więc dysk jest tylko jeden. w drugim wejsciu jest nagrywarka. Kiedy podłączałem dysk znajomego - tego samego typu co mój wszystko działało. więc może jest coś , co należy zainstalowac w systemie ...

(Mrylec) #4

Sorki...;/ Nie mam nagrywarki SATA i nie wiedziałem że ona nie ma zworek...;/ To może spróbuj ją podłączyć pod włączonym komputerem, znaczy łącz komputer i poczekaj aż się Windows normalnie włączy i potem podłącz nagrywarkę... Tylko uważaj! Bo cię jeszcze popieści prąd :x :stuck_out_tongue: