LG F700B - resetowanie ustawień monitora

(Majkell17) #1

Jest to możliwe w jakikolwiek sposób? Mam strasznie namieszane to wszystko i nie mogę nijak ogarnąć by było prosto a nie wypukły obraz i okrągły.. pomocy!

(Michal Kolatek) #2

Możesz zrobić zdjęcie? Monitor odchylił obraz sam z siebie, czy była jakaś pomoc? Za mało info.

Jak sam z siebie to wymiana monitora, samemu za dużo nie zrobisz można próbować to lekko korygować takimi jakby śrubkami, ale dla laika to może być śmierć, 12-15000V porażenia to nie uszczypnięcie 230V, a i tak raczej tego nie poprawisz bo padać może transformator wysokiego napięcia, siatka lub lampa naprawa nie opłacalna jak sprawne CRT ludzie oddają za darmo lub sprzedają po 10-30 zł.

(saturno) #3

majkel07 nie wiem jakiej rozdzielczości używasz, ale proponuje zmienić na zalecaną przez producenta jako optymalną czyli 1024x768 85Hz i dopiero wtedy zacząć ustawianie pozycji itd. .

Tobi mam identyczny monitor i regulacja w menu OSD jest naprawdę bardzo duża (włączając w to różnego rodzaju wypukłości, wklęsłości, obrót itd.) i tą możliwość regulacji trzeba najpierw maksymalnie wypróbować.

A ewentualną korekcję wewnątrz monitora zostawmy fachowcom, do których zapewne majkel07 się nie zalicza skoro napisał na forum taki temat.