LG Flatron T710BH CRT - Zwężony obraz

Witam

Otóż od pewnego czasu miałem problem z monitorem…obraz się zwęża do środka i jest lekko wklęsły…Od dzisiaj cały czas tak jest i nie mam pojęcia co zrobić, może naprawa? jeśli tak to może orientuje się ktoś ile za taka naprawę zapłacę mniej więcej ?

Pozdrawiam

Niżej link do fotki jak to wygląda:

http://i49.tinypic.com/107kf1j.jpg

naprawa wyjdzie więcej niż monitor jest wart !

Taki monitor CRT możesz kupić za przysłowiowe ‘grosze’.

Na moje oko to padło prawdopodobnie odchylanie poziome lub pionowe.

EDIT :

Na allegro taki monitor kosztuje 30 zł

link1 link2 link3

Spróbuj zmniejszyć odświeżanie.Jeśli nie pomoże,podreguluj trymerkami,małym śrubokrętem.Trzeba zdjąć obudowę.Uważaj na wysokie napięcie !

racja ! Tam potrafi być 25 kV które może zabić.

narazie nic nie robiłem, ale… z nerwów przywaliłem mu w dekiel :stuck_out_tongue: i co się okazało? wróciło do normy…wiec cos tu jest nie tak, ktos mnie naprowadzi co mam robic?:slight_smile:

rozkręć go , ale jak powiedział kolega uważaj na wysokie napięcie i zobacz co nie styka. Zwróć szczególną uwaga na moduł odchylania poziomego i pionowego.

Ok, rozkrecalem go, tam w srodku mialem taka czarna “puszke” a w niej jeden styk byl troszke zwęglony, oczyscilem to, wszystko tak styka, ale nadal to samo :frowning: prosze o instrukcje czego i gdzie mam szukac :slight_smile:

na gorze jest taka metalowa puszka, ale nie wiem czy tam moge problemu szukac, jest przyczepiona do płytki i nie wiem czy czegos nie zepsuje :stuck_out_tongue:

Z góry dzieki

A wykorzystałeś już możliwości regulacji dostępne na panelu monitora?

Tak, ale to i tak nie daje efektu.

serwis. Ale i tak się to nie opłaca wg. mnie.