LG LCD TV 19" 19LS4R + DVD ELEMIS DV944HD - jak wykorzystać

Witam. Dzisiaj na urodziny dostałem telewizor LG LCD TV 19" 19LS4R oraz odtwarzacz DVD DVD ELEMIS DV944HD. Odtwarzacz jest podpięty za pomocą kabla HDMI. Teraz mam kilka pytań:

1 - jeżeli kupię film DVD HD w 1080p to jak zachowa się telewizor ? Bo ma obsługę HD Ready ( filmy w 720p) ? Odtworzy film jako 720p czy powita komunikatem rozdzielczość poza zakresem ?

2 - mam sporo filmów z gier CS, Q3, ET etc. w bardzo dobrej jakości wszystko jest kodowane w x264 do .mp4 / .mkv - czy lepiej podłączyć komputer (laptop) za pomocą kabla DSUB - > DSUB ( telewizor ma EURO SCART, HDMI, COMPOSITE, DSUB, SVIDEO) czy jest jakaś metoda, aby odtwarzacz DVD odtworzył taki film ? Może jakimś programem trzeba zrobić konwersję z .mp4/.mkv (codec x264) na DVD HD ? Jest taki soft ? WinAvi może zrobić konwersję do DVD z .mp4, ale tylko do DVD, a nie do DVD HD więc nie opłaca mi się zjeżdżać na niższą rozdzielczość.

3 - zrobiłem sobie film z CS’a w rozdzielczości 1440x900 (czyli max dla TV) - jak teraz odtworzyć to na DVD? Zakodowałem w Xvid do .avi i odtwarzacz nie może dać sobie rady, może jakoś przerobić to na DVDHD ? Czy pozostaje kabel DSUB i podłączenie laptopa ? Laptop ma rozdzielczość 1280x800, a film 1440x900 czyli na laptopie jest zjawisko downsamplingu, ale jak zachowa się obraz przesłany na telewizor ? Pójdzie w 1440x900 czy też downsampling będzie bo źródłem jest laptop z rozdzielczością 1280x800 ?

  1. Nie kupowałem filmów w HD, ale chyba będzie do wyboru rozdziałka.

  2. Musisz przekonwertować te pliki do .avi

Czyli film w 720p (x264, format .mp4/.mkv) przekonwertować do .avi ale za pomocą jakiego kodeka ? Xvidem ? To dlaczego film w 1440x900 avi@xvid odtwarzacz zgłasza, że jest za wysoka rozdzielczość :>? Jest jakiś soft do konwersji na DVDHD ? To od razu rozwiąże problem bo z 720p na 720p nie stracę na jakości :smiley:

A musisz konwertowac na DVDHD. Nie mozesz do zwykłej rozdzielczości.

No skoro telewizor ma obsługę 1440x900 to chcę z tego skorzystać :slight_smile:

No tak ale filmiki z gier to chyba nie sa takie ważne

Wiesz to są filmy zrobione perfekcyjnie, efekty lepsze niż w polskich produkcjach kinowych. Zobacz sobie np. Jaegarn X czy X2 nawet na youtube [nie nawidzę tej badziewnej jakości].