LG nowe oprogramowanie

Sekunda… Zaraz do tego dojdziemy. Powiedz mi jeszcze jaki operator był? Skąd był ten tablet pierwotnie?

Plus

Okay… LTE, czy zwykły ten pad jest?

wi-fi bezprzewodowy

pobrałem już dwa programy ; LG Bridge i LG Mobile Support Too ? pzydarzą się ?

Modele były dwa… jeden z LTE drugi bez. No okay, najwyżej będziesz miał bez le i tyle. :stuck_out_tongue:

Zassaj sobie to:
https://lg-firmwares.com/download-file/?fileId=5149
I to:
https://goo.gl/XpDn4V
A także to:
https://dl.lg-roms.com/LG/Tools/LGMobileDriver_WHQL_Ver_4.1.1_[LG-ROMS.COM].exe

Pierwsze to soft do urządzenia, drugie to paczka potrzebna do flaszowania, a trzecie to sterowniki.
Zainstaluj sterowniki poprawnie.
Ja idę zapalić, a Ty jak to zrobisz daj znać.
Nic innego nie tykaj.

tylko nie androida 5.0 przez niego te kłopoty. nie masz androida 4.0
mam coś podobnego V49020a_00.kdz

Zrób co mówię. Najpierw trzeba to urządzenie odceglić. Inaczej serwis i płacisz.
Wybór należy do ciebie. Ty decyduj co chcesz mieć.

Edit: V20a olej, jest kichowata.
Mam jeszcze KK, ale grecką (V49010b_00 grecja.kdz) W sumie najlepszą. Ale język sam sobie zmienisz :wink:
https://drive.google.com/file/d/0B9su4apLg4A3VDJucDA5ODdWSFE/view

grecja sie pobiera

android 5 też pobieram

wolno idzie to pobieranie ,możesz napisać co dalej zrobić?

Pobrałem co dalej

No i spoks.

I uprzedzam: To co teraz robisz, robisz na swoją odpowiedzialność!
Żeby nie było płaczu, jak coś skopiesz.
Przeczytaj 10 razy, na spokojnie i się upewnij, zanim coś klikniesz!

Czyli rozumiem, że stery są już zrobione…
Teraz wypakuj sobie gdzieś “LG_Flash_Tool_2014.zip”, do jakiegoś folderu i wrzuć do niego ten plik KDZ, najlepiej ten grecki.

Podepnij kabelek usb od strony kompa, wyłącz tablet i tak jak poprzednio… Volume up na wyłączonym i podłączasz kabel pod tablet.
Ma znów wejść w “download mode”.

I teraz tak… krok po kroku… nie omiń niczego.

Wyłącz w diabły wszystkie antywirusy jakie masz w systemie. To ważne.
Odpal LGFlashTool2014.exe
Wybierz plik KDZ
Jako “select type” wybierz CDMA
Jako “phone mode” wybierz DIAG
Jako “reset time” ma być 33000

Upewnij się jeszcze raz, że dobrze poustawiałeś!
Ma być tak jak tu:

bbbbb

I teraz startujesz flaszowanie opcją “CSE Flash”. To wytnie stary system kompletnie w kosmos, zastępując go nowym z pliku KDZ.

Dalej pokaże się takie okienko:

Pacasz “start” i zaczyna się proces flaszowania.

I teraz może być, że program zapyta Cię o kraj i język.
Możesz zostawić tak jak jest domyślnie zapisane w pliku KDZ, albo możesz wybrać sobie swoje.
Bez różnicy.

Otworzy się też nowe okienko z “LG Mobile Support Tool” i zacznie się analizowanie twojego tabletu.
Tak ma być. Niech skończy, nie przerywaj tego.

Jeśli dostaniesz komunikat “Error Connection to server failed”, (jak na obrazku) kliknij na “OK” i poczekaj… ma sobie skończyć. Nie zamykaj tego okna!

Na tablecie będzie widoczne, że proces flaszowania się zaczął. Poczekaj, aż dobiegnie do końca!

Co by się nie działo, nie wolno teraz przerwać, ani broń boże odpinać kabla!
Bo uwalisz tablet nieodwracalnie i tylko serwis będzie mógł go odratować, a to będzie bardzo kosztowna zabawa.

Nawet jakby miał sobie mielić całą noc do rana to niech sobie mieli. Przemieli co musi i skończy.

Po skończeniu flaszowania, tablet sam się zrestartuje.
I jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, to powinien wystartować już z nowiutkim systemem.

Teraz zrób jeszcze tylko wipe (reset do ustawień fabrycznych), żeby wywalić resztki ustawień z poprzedniego systemu, śmieci itp i gotowe.

W razie jakby tablet wpadł w pętlę “logo <-> restart”, przejdź w tryb Factory Reset (opis jak to zrobić masz w instrukcji urządzenia) i wymaż wszystkie dane z jego pamięci.
Po około 5 min. mielenia zielonego Andka na ekraniku, powinno być już dobrze.

To w sumie tyle.
Miłego i owocnego flaszowania :slight_smile:

Ps. I na przyszłość… wyłącz w pierniki automatyczną aktualizację oprogramowania! Żeby ci się tablet sam nie upnął przez OTA do nowszego andka.

Sorki, że zeszło nieco. Starsza pani musiała sobie poprzypomieć jak się bawić KDZ’em, bo dawno tego nie robiła. A do tego musiałam ogarnąć kolację dla mego stadka kociaków :slight_smile:

jestem już na koncu i jeszcze komunikat Android się aktualizuje ? tak ma być?

Tak, tak ma być po poprawnym flaszu. Andek ustawia sobie teraz swoje wewnętrzne rzeczy. Pliki odex i resztę. To normalne. Jak skończy, odpali się normalnie system.

a jak teraz przejść do androida 4 ?

Jeśli wrzuciłeś tą grecką paczkę (V10b), to powinieneś już go mieć. To jest 4.x
O ile dobrze pamiętam to 4.4.2
Natomiast V20 to 5.x

no wrzuciłem 5 a jak teraz z grecką ?

Aha… no to przeflaszuj tak samo, tylko innym plikiem KDZ. Reszta jest taka sama jak opisałam. Kroki są identyczne.
Myślałam, że od razu mu wrzucisz grecką :wink:

Przy downgrade może złapać boot loop… tą pętlę. Ale się nie przejmuj, tylko zrób mu “factory reset” do skutku, aż się podniesie normalnie.

Tak, od tego momentu, bo resztę masz już zrobioną.

to od tego momentu zrobić …Wyłącz tablet. Na wyłączonym przytrzymaj klawisz “głośności w górę” (volume up) i podłącz kabel usb od kompka do tabletu.