Lg8380 traci zasięg w plusGSM, nie dzwoni nie wysyła.. UMTS?

Kupiłam telefon lg8380. Dowiedziałam sie ze w Białymstoku tu gdzie mieszkam mamy umts. I na tym zaczeły sie problemy. Telefon traci zasięg, nie wysyła sms, nie dzwoni(usługa niedostępna), chyba ze ma taką ochotę. Ja mam plusgsm, Siostra ma orange i u niej działa bez najmniejszego problemu(orange tez ma UMTS?). Mam 10 dni na ewentulane zwrócenie telefonu. Czy warto sie z nim meczyć i kombinować.

1.Czy to wina telefonu czy raczej sieci

  1. Czy każdy inny telefon który obsługuje UMTS bedzie też robił podobne problemy?

  2. Moze ktos wie co z tym zrobić?

Ogólnie tego umts w ogóle nie pojmuję. Chyba powinni dawać karty USIM (cos o tym jest w angielskojęzycznej instrukcji). Ach i jeszcze na wyświetlaczu powinno być 3g i pokazany zasieg a umnie jest tylko G i zasieg lub tez go nie ma:( Dzwoniłam do serwisu, powiedział ze to wina telefonu czy oby na pewno? skoro w orange dziala?Sorki ze tak długo. Babska cecha;) :stuck_out_tongue:

Złączono Posty : 19.01.2007 (Pią) 8:16

Otóż pracownicy salonu plusa rozkładają ręce, ich serwis twierdzi ze “sprawa jest trudna i kosztowna”. Po prostu trzeba zmienic siec na tę ktora dziala(era, orange). Takze jestem w punkcie wyjscia bo jednak zależy mi nna plusie. :evil: To prawdopodobnie jakies blokady innej sieci. Wiem ze mnostwo osób ma podobny problem i szukając informacji jakiejkolwiek nie uzyskało tak jak ja odpowiedzi. Wiec prosze traktowac to jako ostrzezenie, ze plus jest INNY i działc nie musi:(:frowning:

postaraj sie wylaczyc calkowicie umts i wlaczyc gsm gdyz zasieg umts’u w polsce jest bardzo ograniczony(głownie wa-wa i kilka miast wiekszych)a zeby tego bylo malo to slaby i czesto jest gubiony przez tel!!

Ale pociesze cie UMTS w polsce dopiero sie rozwija i za pare(paredziesiat)lat bedziesz mogla z niego korzystac tak jak teraz mozna korzystac z gsm;)

UMTS-u z tego co mi wiadomo nie da się wyłączyć… moge recznie przestawić na gsm ale i tak umts-u bedzie telefon szukał i szukał… i nie bedzie miał zasięgu. U mnie w miescie jest UMTsik i podobno działa znakomicie ale w telefonach z polskich salonów. Takze teraz boje sie kupić telefon z umts-em bo jak bedzie zza granicy to tez nie bedzie działał??? Niech ktoś poprawi jeśli się mylę…

Powiem tak, sam urzywam telefonu UMTS w sieci PlusGSM i nie mam żadnych problemów z połączeniami i smsami ani niczym innym(a nawet jestem bardzo zadowolony bo UMTS działa wyśmienicie). Telefon płynnie przełącza się na zasięg GSM tam gdzie UMTS jest niedostępny. Mam Nokie 6288. Jeśli chodzi o Orange to w Białymstoku UMTS nie ma.

Problem w Twoim telefonie może zostać roziązany poprzez wgranie nowego oprogramowania i ponownemu wgraniu wszystkich potrzebnych ustawiań sieci Plus. Twój telefon poprawnie działa w innych sieciach ponieważ na dzień dzisijszy nie posiadają one zasiegu UMTS w Twoim mieście, więc w tym tkwi porblem. Jeśli nie masz możliwości zmiany softa to wyresetuj ustawienia i wgraj ponownie ustawienia videorozmów z plusa. Może pomoże.

Ludzie z Plusa mają racje, jest to spowodowane tylko telefonem a nie siecią.

Karty USIM dają w Orange. W Plusie UMTS jest dostępny dla wszystkich bez względu na posiadaną usługę. I nie są za nią pobierane żadne dodatkowe opłaty. Także nawet można z wideorozmów korzystać za darmo(darmowy numer lub inne usługi tego typu) :slight_smile:

skoro manualnie ustawisz sieć gsm to umts zostanie wyłączony i telefon nie ma prawa szukać sieci 3G, też mam tela z UMTS (N70) i nie mam z nim żadnego problemu , obecnie wyłączone 3G bo w polsce nie ma sensu z tego kożystać (nie dotyczy miast z pełnym zasięgiem 3G) pozatym telefon z wyłączonym 3G znacznie dłużej “trzymie” baterie.

Bo nokia to nokia. Wiem ze inne chodzą bardzo dobrze w UMTS-ie ale ten jest inny, wystarczy poczytac fora z telefonów lg. Niestety ten telefon nie słuchał jak przestawiałam na gsm. Tak serio to nie wiem tak naprawdę dlaczego tak się dzieje. Dlatego ze zza granicy? Myslę ze nikt juz mi tego nie powie… Zresztą mam inny telefom:) Równie cudny:)