Libre Office 3.4 problem z wykresem

dlaczego jak mam wykres w Libre Office i zmieniam kolory słupków wykresu to jak zapisze w formacie zgodnym z Excelem to jak włączę to wszystkie słupki mają jednakowy kolor??

Dodane 11.11.2011 (Pt) 16:19

a i jak zaznaczyć kilka komórek np a1 c1 e1 g1 żeby nie zaznaczać tych “pomiędzy” tzn b1 d1 f1 ??

Dodane 11.11.2011 (Pt) 16:25

a jak zmieniłam wszystkie słupki na jakiś kolor (obrazek) bo tam jest takie coś ‘mapa bitowa’ i sie zmienia na jakiś obrazek ,to mi się zapisało w tym kolorze na który zmieniałem… Jednym słowem : Dlaczego wszystkie słupki muszą być w tym samym kolorze??

Bo konwersje pomiędzy różnymi formatami rzadko kiedy są bezproblemowe i w stu procentach doskonałe. Zdarza się. A żeby uniknąć takich niespodzianek (o ile się da, oczywiście) należy unikać stosowania niestandardowych rozwiązań (w przypadku kolorów to np. gradienty, różne efekty specjalne, kolory spoza palety podstawowej…), często będących rozwinięciem standardu i niezgodnych z innymi programami.

Trzymaj wciśnięty Ctrl i zaznaczaj komórki lub zakresy komórek

ok dzięki i dlaczego nie mogę wstawić wartości liczbowej nad słupkiem … klikam wstaw wartości liczbowe (czy jakoś tam) no i mam liczby odpowiadające tym słupkom i jak zapisze to już ich nie mam …