Licencja na 1 rok? I co dalej?

Witam

Zastanawiam się czy przesiąść się na W7 64-bit.

Zajrzałem sobie na ceneo a tam: http://www.ceneo.pl/11330131

Co się dzieje po tym okresie? Ile kosztuje przedłużenie licencji?

Druga sprawa, nieco przy okazji.

Gdzieś obiło mi się o uszy, że podczas instalacji W7 można sobie wybrać czy chcemy 32 czy 64 bit. Czy to prawda?

To musi być jakiś błąd w opisie, licencja OEM nie ma ważności.

Wybrać możesz gdy masz wersje BOX, bo tam są dwie płyty, kupując OEM wybierasz przy zakupie.

To jakiś błąd w opisie - powinna być licencja dożywotnia.

Co do wyboru między 32 a 64-bity, to jest dowolny wybór w przypadku wersji pudełkowej (BOX), natomiast w przypadku wersji OEM trzeba podjąć decyzję przy zakupie. Podobnie w przypadku aktualizacji z wcześniejszej wersji, np. Vista - Win7 Upgrade zawiera 2 płyty, 32 i 64-bit - aktualizuje się za pomocą płyty z tą wersją architektury, która obecnie jest w użyciu.

A ja proponuje się zapoznać z art. 66 ustawy o prawo autorskim i prawach pokrewnych.

Umowa licencyjna uprawnia do korzystania z utworu w okresie pięciu lat na tery-

torium państwa, w którym licencjobiorca ma swoją siedzibę, chyba że w umowie

postanowiono inaczej.

O tym nie pomyślałem. Jest możliwość aktualizacji z Visty 32-bit do W7 64-bit?

Ile kosztuje taki upgrade i czy działa to na zasadzie nakładki czy też osobnej instalacji i dezinstalacji starego systemu?

EDIT: O, już znalzałem : http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -windows-7

Jest możliwość aktualizacji z Visty 32-bit do W7 64-bit ale wymaga to instalacji “na czysto” czyli najlepiej formatowania partycji z Vistą i instalacji od nowa Siódemki.

Nakładka jest możliwa tylko w przypadku braku zmiany wersji (np. w Twoim mógłbyś zrobić nakładkę do W7 32-bit).

:roll:

Nie sądzę, iż tyczy się to oprogramowania komputerowego.

Co do tego ograniczonego okresu - jak już napisano wyżej, musi to być błąd w opisie.

Owszem, dotyczy to także oprogramowania.

Przecież to jest o prawach majątkowych a nie licencjonowaniu oprogramowania. Nie ma czegoś takiego, że licencja na system wygasa po 5 latach. W ogóle co to ma wspólnego z tematem :?:

Nigdzie nie napisałem, że licencja na system Windows wygasa po 5 latach.

Przytoczony art. 66 stanowi, że jeśli umowa licencyjna nie stanowi inaczej, prawo do korzystania z utworu (tutaj: z programu komputerowego) wygasa po 5 latach.

Tak więc jak zwykle warto czytać umowy licencyjne.