Licencja OEM VISTY


(Esberitox) #1

Jeśli kupie nowego laptopa FS z linuksem i osobno kupie Viste HB OEM i zainstaluje na tym laptopie to bedzie zgodne z licencją? a jeśli nie to jak mi to udowodnią?


(Grzegorz Ch) #2

będzie to legalne i zgodne z licencją.


(Esberitox) #3

ale wersja OEM obowiązuje jak się samemu kompa składało itp

czy w laptopach sa inne warunki gwarancji??


(system) #4

Tak było kiedyś. Poczytaj na stronach Microsoftu.

Korzystaj z narzędzia szukaj na forum.


(Mkp0) #5

A ja mam pytanie z innej beczki, jak to jest z reinstalacją visty oem na tym samym komputerze? zadziała na tym samym kluczu?


(Esberitox) #6

czy po formacie będzie dało rade wszystko ok zrobić ?


(system) #7

Podajże 3 razy później telefn do microsoftu, podadzą Ci specjalny numer do aktywacji. Klucz zostaje ten sam pod warunkiem że nie zmieniasz płyty głównej.

Jak najbardziej.

PS

Można zamknąć temat.


(radko11) #8

Laptop czy desktop - egal. OEM można dokupić do dowolnego PC.


(Biuro) #9

Generalnie licencja oem ma 2 rodzaje:

  • oem kupowany przez klienta końcowego

  • oem “dołączony” do komputera przez dużych producentów (FSC, Acer, Toshiba itp)

Ciebie interesuje oem (ten zwykły) do kupienia w większości sklepów komp. Aby ten OS był uznany za legalny musisz mieć dowód zakupu (najlepiej faktura), nośnik (oryginalny cd lub dvd) oraz nakleić naklejkę COA - laptop najlepiej na spodzie; stacjonarny na obudowie w widocznym miejscu.

Oto fragment ze strony microsoftu:

Oprogramowanie w wersji OEM przeznaczone jest do preinstalacji na nowych komputerach przez producentów systemów. Na opakowaniu oprogramowania OEM widnieje napis informujący, że produkt ten przeznaczony jest wyłącznie dla firm produkujących lub montujących komputery PC i serwery. Nieotwarte opakowania oprogramowania OEM mogą być dystrybuowane do innych producentów systemów, jednak nie mogą być przekazywane użytkownikom. Otwarcie opakowania przez użytkownika oznacza, że to użytkownik akceptuje warunki licencji producenta systemów OEM Microsoft i powinien preinstalować produkt przy użyciu narzędzi OPK, zapewnić pomoc techniczną i spełnić jeszcze kilka innych wymagań, do realizacji których nie ma odpowiednich umiejętności i wiedzy technicznej producenta systemów. Wyjątkiem od tej reguły jest przypadek, gdy użytkownik końcowy samodzielnie montuje własny komputer PC. W takim wypadku użytkownik końcowy jest uznawany za producenta systemów w rozumieniu licencji producenta systemów OEM Microsoft.

  • więcej na:

http://www.microsoft.com/poland/oem/licencjonowanieoem/default.aspx

(i pokrewnych)