Licencja oem


(Mk007) #1

Witam zamierzam kupić oryginalny Windows Vista Home Premium w wersji OEM (na allegro po ok. 340zł). I tu się zaczyna moje pytanie czy gdy go zainstaluje i aktywuje to po zmianie płyty głownej( w wakacje zamierzam kupić nowego kompa lub rozbudować tego ale również ze zmianą płyty) będe mógł go ponownie zainstalować i aktywować i bedzie nadal legalny ?


(Mireczek) #2

Jeśli zadzwonisz do Micro$oftu i wmówisz im, że stara płyta uległa spaleniu i musiałeś kupić nową, to dostaniesz nowy klucz. Z reguły takie coś się udaje, ale raczej tylko raz. :slight_smile:


(Grzegorz Ch) #3

żeby nie mieć kłopotów zaczekaj do wakacji. za niedługo powinna pojawić się wersja testowa visty (trial) do wakacji na niej może dojedziesz.


(PavelZet) #4

OEM wiąże sie z płyta główną.

ale - w przypadku gdyby płyta główna uległa uszkodzeniu którego nie można naprawić Microsft aktywuje ponowną instalację na nowej płycie po wymianie.

sprawdzone w piątek 16-go marca :slight_smile: ( nie żądano ode mnie żadnych poświadczeń z serwisu pomimo iż takie miałem - wymiana płyty związana była z koniecznością zakupienia nowego cpu i ram )


(Craker92) #5

:o Dobre... :mrgreen:

Nie....bo wersja oem przypisuje klucz do płyty głównej...czyli możesz zmienic wszystko oprócz płyty głównej...

Pozdro :stuck_out_tongue:


(Skalski Kamil) #6

Licencja oem niestety jest stosunkowo problematyczna, w wersji dla Windows Vista nie ma zmian w sotusunku do poprzednich wersji systemu pod wzgledem przypisania do sprzetu - po wymianie plyty glownej nie bedzie mozliwa aktywacja przez internet. Pozostaje jednak opcja aktywacji przez telefon, gdzie mozna wygenerowac kod potwierdzenia aktywacji (zazwyczaj udaje sie) ale kwestia legalnosci przy kontroli jest dosc watpliwa.

Jest takze pewna szansa, ze aktywacja przez internet bedzie poprawna jesli kupisz plyte glowna tego samego producenta ktorego teraz posiadasz. Znam przypadki gdy po przeniesieniu wersji oem (kupionej - nie dolaczonej) z jednego laptopa na drugi (ten sam producent) wykonuje sie bez problemow. Kwestia legalnosci tego roziwazania jest jednak dokladnie taka sama jak wyzej.

Polecalbym Ci poczekac z zakupem systemu do czasu rozbudowy komputera, a do tego momentu zainstalowac Viste w wersji testowej. W jednym z artykułow znajdziesz opcje przedluzenia do 90 dni... i kilka innych legalnych metod


(sCooBy^) #7

Kwestia legalności ?? Czy raczej zgodności z licencją. :stuck_out_tongue: Zastanów się co ty piszesz - jaka kontrola ?? A co kontrole obchodzi złamanie jakiegoś tam punktu licencji ?? - Kontrole interesuje tylko złamanie Art. 278. KK

Art. 278. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą 


rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności 


od 3 miesięcy do lat 5.


§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby 


uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy 


w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

A płyty główne i inne szczegóły aktywacji kontroli nie interesują.

Maż nośnik i naklejkę ?? - To możesz nawet użyć cracka... nikogo to nie interesuje, a tym bardziej policji.

:stuck_out_tongue:

ps. Policja nie stoi na straży licencji microsoftu a prawa, a łamanie większości punktów licencji microsoftu nie narusza prawa karnego (tu może se cie pozwać wyłącznie microsoft bez udziału jakichkolwiek pał)...


(P@zik) #8

A w sklepie internetowym apollo.pl za około 327zł :mrgreen:


(JNJN) #9

OTy-kosmos,zadano konkretne pytanie,uważać na słowa.JNJN

KFS,proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN