Licencja Vista pytanie

Mam pytanie dotyczące Windows Vista. Chodzi o wersję na laptopa. Może przybliżę mój problem: Posiadam 2 laptopy firmy Toshiba. Jeden z nich to model A205-S5804, drugi natomiast P200-10C. Problem w tym, że w modelu A205 mam Viste po Angielsku, a w P200 po polsku. Moje pytanie brzmi: Czy mógł bym na A205 zainstalować Vistę z P200, naturalnie z angielskim kluczem. Czy wszystkjie sterowniki będą się zgadzać i nie będzie żadnych problemów i czy ta procedura jest w pełni legalna. Oba Windowsy to Vista Home Premium.

Sterowniki będą dobrze działać. Nie powinno być żadnych problemów.

Nie.

Według licencji Visty można instalować system w innej wersji językowej niż posiadana, tylko jeśli wersja instalowana jest tańsza od posiadanej. Czyli gdyby wersja PL była tańsza od ENG to tak, ale ponieważ mieszkamy w “najbogatszym” państwie świata i wersja polska jest jedną z najdroższych to nie #-o

Ale to trochę bez sensu jest… Przecież skoro mam oryginalny klucz, to trochę dziwne, że nie mogę z nieo skorzystać legalnie na innej wersji językowej…

Według M$ jak chcesz legalnie korzystać z różnych wersji językowych musisz kupić wersję Ultimate, taka firma [-X [-X

http://www.microsoft.com/poland/licencje/menu/faq.aspx

Bezpłatna zamiana wersji językowych oprogramowania jest możliwa tylko jeśli licencje były kupione w ramach programów licencjonowania grupwego np. Otwartej Licencji Microsoft . Fragment umowy licencyjnej mówiący o tym: “…Zamiast któregokolwiek produktu, na który nabyli Państwo licencję w ramach niniejszej umowy, mogą Państwo uruchamiać (i) wcześniejszą wersję lub (ii) inną wersję językową (dopóki ta inna wersja językowa jest dostępna w tej samej lub niższej cenie niż cena wersji zamówionej) tego samego produktu…”

W pozostałych przypadkach (wersje OEM, paczki) nie ma możliwości bezpłatnej zamiany wersji językowej, należy zakupić oprogramowanie we właściwym języku.

Wyjątek!

Dla Windows Vista Ultimate można pobrać Windows Vista Ultimate Language Pack, zawierający kilkanaście języków. W Menu Start należy wybrać: Panel sterowania -> Windows Update -> Windows Ultimate Extras. W okienku tym pojawi się lista wersji językowych, które można pobrać dla Windows Vista Ultimate w tym również Polish Language Pack.

Powyższe warunki mają również zastosowanie do wersji biznesowej, ale nie dla wersji Home i Home Premium :expressionless: