Licencja Windows Vista


(Bilinek) #1

Witam!!

Mam pytanie.

Mam orgilalny Windows Vista, czy jak mam zainstalowany na jednym kompie (licencje mam wykupiona na 1 komp), to moge go zainstalowac jeszcze na jakims kompie innym z ta sama licencja? A i jeszcze jedno czy wszystkie numery licencji pod Viste Home Premium wchodza do tego Windowsa?? Czy trzeba wszędzie ten sam nr wpisywac?


(Danio_klucze) #2

Jeżeli jest to wersja OME to możesz zainstalować ją na 1 kompie i jezeli będziesz chciał zmienić coś w PC to musisz kupić nowy system z tego co się dowiedziała a wersja BOX możesz ale nie jestem pewien instalować na jakieś ilości komputerów


(Skwaro) #3

Tylko wtedy, gdy będziesz chciał zmienić płytę główną. :slight_smile: Resztę możesz bez problemu zmieniać.


(Mareczek1993) #4

:o Microsoft już nie ma co wymyślać.... Tylko utrudnienia dla posiadaczy oryginalnego windows'a (OEM). Zmienisz płytę główną i koniec.... :o


(Monczkin) #5

winvistauser zapoznaj się na początku z zasadami licencji BOX i OEM a później krzycz. To po pierwsze. Po drugie, czy każdy z użytkowników windowsa OEM co chwilę zmienia płytę główną, że jest to aż taki problem ?? Niejednokrotnie w przypadku spalenia płyty etc., można przedstawić problem MS - z tego co się orientuję, to można było przenosić licencję.

BILINEK kupujesz licencję na dany zestaw komputerowy i nie możesz jej instalować na innym komputerze bez względu na to gdzie, komu i po co.

Sprawa prosta, nie komplikujcie jej.


(klopas) #6

przecież licencje OEM i BOX nie są tylko w viście :confused: