Licencja z WMP


(Mckosiu) #1

czy da sie jakos obejsc licence ktora chroni pliki *.wmp ?


(aju) #2

o ile dobrze pamietam WMP 10 automatycznie pobiera licensje z serwerów microsoftu (lub innych - nie wiem). Zapisuje je w moja muzyka/video i odtwarza bez najmniejszych problemów pliki, które chcemy zobaczyć. Więc po co obchodzić ?


(wieszak) #3

Proponuje obejść do okoła hihi :stuck_out_tongue: :x

Poczytaj regulamin forum :?


(adpawl) #4

dać, to właściwie wszystko się da …ale nie jest to legalne :?

A więc pomocyw takim działaniu tu nie uzyskasz…


(Cdaction) #5

Po to żebym mógł odtworzyć pliki, kiedy nie mam połączenia z internetem, pozatym abym mógł je odtworzyć w innym odtwarzaczu (nie bardzo.dziurawym WMP) i w innym systemie (nie bardzo.niebezpiecznym WinXP).

I jeszcze jedno - to jest legalne.

Więc piszcie jeśli znacie jakieś proste sposoby jak to zrobić.


(aju) #6

Po primo: to NIE JEST legalne.

A po drugie: jesli pobierzesz licen s je odtworzysz film/muze w trybie offline, w innym odtwarzaczu równiez mozna je wtedy odtworzyć, a żeby odtworzyc w innym systemie starczy skopiować licen s je wraz z plikiem więc co to za problem.

PS. WMP nie jest dziurawy ;]


(Cdaction) #7

Owszem, to jest legalne (przynajmniej w Polsce, z kilku powodów, oczywiście wtedy gdy mam prawo do tego pliku). A z odtwarzaniem w innych odtwarzaczach - inne odtwarzacze nie obsługują licencji Microsoftu, a nawet gdyby obsługiwały po raz pierwszy musiałbym i tak odtworzyć plik w WMP (a akurat go nie mam) i użyć WinXP (też go nie mam, używam Linuxa 2.6.11 i MPlayera).

Złączono Posta : 16.11.2005 (Sro) 21:54

O wielu (bardzo wielu) błedach krytycznych w WMP i WinXP chyba nie muszę nikomu przypominać. A mnóstwa wirusów na Windowsie mam serdecznie dość.

Poza tym jak mam odtworzyć te pliki na telefonie komórkowym, odtwarzaczu mp3, stacjonarnym odtwarzaczu DVD/DivX/mp3, itp.

A co do legalności - niedość że to jest legalne, to niedługo samo zabezpieczenie może przestać być legalne. Przeczytajcie: http://di.com.pl/news/11891,2.html

Poza tym:

http://di.com.pl/news/11869,2.html

i o DRM w wykonaniu SONY:

http://di.com.pl/news/11889,2.html

Pozdrawiam wszystkich

SBKch