Licencja


(Hgwgru) #1

Mam zamiar kupić laptopa ale niestety te które mi się podobają są sprzedawane tylko z windowsem vistą home premium w wersji angielskiej, a ja chciałbym vistę ultimate w polskiej wersji językowej. Windowsa chce mieć legalnego ale nie stać mnie na wywalenie ciężkiej kasy na wersję pudełkową ultimate a zamiast tego może dałoby się zrobić to taniej np przez upgrade z wersji angielskiej home na polską ultimate albo może kupić do laptopa wersję OEM ultimate tylko czy to będzie zgodne z pochrzanioną umową licencyjną microsoftu?

Czy jak mam oryginalną wersję angielską to mogę sobie zainstalować polską wersję i używać ją z kluczem z angielskiej zamiast niej, czy będzie to legalne?

A tak przy okazji to co to za bandytjerka żeby komputer sprzedawać bez możliwości wyboru systemu operacyjnego!? To o pomstę do nieba woła!


(MarS) #2

Możesz zupełnie spokojnie kupić OEM-ową wersję Windows Vista i samodzielnie ją sobie zainstalować

Ależ można. Trzeba tylko wybrać model bez systemu. Nie ma z tym żadnego problemu


(Sidhmor) #3

Jasne... tylko że do większości dokładają, a jak chcę kupić bez to i tak ta sama cena co z... czyli?? Zachlapany monopol... jeszcze niedawno nawet to popierałem bo dzięki temu ze był jeden system, była jako taka zgodność między 98% kompów... a teraz kochana Vista jest mniej zgodna z poprzednimi niż dystrybucje linuksów między sobą... Z tym trzeba skończyć !!


(MarS) #4

Nie ma się co dziwić. Nie ma jakoś dużo chętnych do zakupu Visty to Microsoft postanowił narzucić producentom montaż tego systemu, choć ostatnio podobno wyłamał się Dell i instaluje XP bo jego klienci tak chcą :slight_smile:

Na podstawie umowy producenta z MS, wersja OEM montowana w laptopie jest o wiele tańsza niż ta sama wersja kupowana samodzielnie. Dochodzi więc do takich sytuacji, że fakt istnienia systemu na dysku laptopa nie powoduje zwiększenia jego ceny w stopniu widocznym dla użytkownika. Miałem jakiś czas ten sam problem. Kupowałem Acera ze dwa lata temu z Turionem i grafiką Radeon X700. Ten model był wyłącznie z XP a ja mam już kilka kopii XP-ka i kolejna nie była mi potrzebna. W efekcie musiałem kupić z systemem, który i tak potem skasowałem i zainstalowałem wersję PRO (w standardzie był Home Edition)

Dobre :slight_smile:


(Gutek) #5

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif