Licencja

Mam zamiar kupić laptopa ale niestety te które mi się podobają są sprzedawane tylko z windowsem vistą home premium w wersji angielskiej, a ja chciałbym vistę ultimate w polskiej wersji językowej. Windowsa chce mieć legalnego ale nie stać mnie na wywalenie ciężkiej kasy na wersję pudełkową ultimate a zamiast tego może dałoby się zrobić to taniej np przez upgrade z wersji angielskiej home na polską ultimate albo może kupić do laptopa wersję OEM ultimate tylko czy to będzie zgodne z pochrzanioną umową licencyjną microsoftu?

Czy jak mam oryginalną wersję angielską to mogę sobie zainstalować polską wersję i używać ją z kluczem z angielskiej zamiast niej, czy będzie to legalne?

A tak przy okazji to co to za bandytjerka żeby komputer sprzedawać bez możliwości wyboru systemu operacyjnego!? To o pomstę do nieba woła!

Możesz zupełnie spokojnie kupić OEM-ową wersję Windows Vista i samodzielnie ją sobie zainstalować

Ależ można. Trzeba tylko wybrać model bez systemu. Nie ma z tym żadnego problemu

Jasne… tylko że do większości dokładają, a jak chcę kupić bez to i tak ta sama cena co z… czyli?? Zachlapany monopol… jeszcze niedawno nawet to popierałem bo dzięki temu ze był jeden system, była jako taka zgodność między 98% kompów… a teraz kochana Vista jest mniej zgodna z poprzednimi niż dystrybucje linuksów między sobą… Z tym trzeba skończyć !!

Nie ma się co dziwić. Nie ma jakoś dużo chętnych do zakupu Visty to Microsoft postanowił narzucić producentom montaż tego systemu, choć ostatnio podobno wyłamał się Dell i instaluje XP bo jego klienci tak chcą :slight_smile:

Na podstawie umowy producenta z MS, wersja OEM montowana w laptopie jest o wiele tańsza niż ta sama wersja kupowana samodzielnie. Dochodzi więc do takich sytuacji, że fakt istnienia systemu na dysku laptopa nie powoduje zwiększenia jego ceny w stopniu widocznym dla użytkownika. Miałem jakiś czas ten sam problem. Kupowałem Acera ze dwa lata temu z Turionem i grafiką Radeon X700. Ten model był wyłącznie z XP a ja mam już kilka kopii XP-ka i kolejna nie była mi potrzebna. W efekcie musiałem kupić z systemem, który i tak potem skasowałem i zainstalowałem wersję PRO (w standardzie był Home Edition)

Dobre :slight_smile:

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif