Licencja

Moderator na tym forum napisał

Ewidentna nieprawda jest tu zawarta…

Prawie każdy progrma mozna kopiowąć !!

Można wykonać tak zwaną kopię robocża programu na własny użytek . !!

Nie jest to rzadne przestępstwo… A płytę oryginalną zachować w razie uszkodzenia kopi roboczej można znowu wykonac. kopie robocżą… Chyba że byłoby zastrzeżone wyraźnie w licencji że nie wolno wykonywac nawet kopii roboczych to wtedy jest to narusznie licencji . Czy takie postawienie sprawy przez licencjonodawcę jest zgodne z prawem miałbym co do tego duże wątpliwości. !!

Licencja zazwyczaj stanowi … kopiowanie i rozpowszechnianie… jest zabronione … Co nie jest równoznacze z wykonaniem kopi programu[ o czym wyżej pisze…!

Pozdro.!

dikladnei prawo mowi ze mozna miec kopei kazdego programu, co wiecej nawet film sciagniety z netu jest uwazany za zlamanie prwa ale tylko gdy jest an kompie ponad 24 godziny. najlepiej kopiuje sie klonem albo alcoholem 120%.

dodalbym ze zawsze mozan np stracic wersje orginalan, np zostala ukradziona z samochodu razem z paragonem i wtedy zostaje tylko robocza

Macie bardzo wielka racje na informie niedawno mialem poswiecona lekcje temu problemowi i jest to zgodne z prawem, wykonywanie zapasowych kopii programu !!

Dokładnie, jest to zgodne z prawem. Kopia zapasowa.

Pysiu napisał:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=11541

Buxton pytal jakim programem wykonac kopie zapasowa…

mysle ze najlepszy do tego bedzie CloneCD :slight_smile:

Witam!

To i ja się tutaj wypowiem … eusa_whistle.gif

Przejdźmy do tych kopii roboczych O:)

[-X A skąd możę firma produkująca grę, program wiedzieć czy ty tej kopii nie pożyczysz kolegom, którzy sobie przegrają, [-X

A więc to takie troszkę poplątane …

:B-fly: :agrue:

I nie ma sensu się kłócić :agrue:

=;

Pozdrawiam !

http://static.slysoft.com/SetupCloneCD5042.exe

chyba nie ma sensu szukanie dziury w calym… zawsze mozna by zapytac po co w legalnym programie CloneCD opcja sluzaca do kopiowania zabezpieczonych plyt (np z grami)?

I jak na to pytanie odpowie moderator Pysiu?

w licencji gry mam napisane tak :

Ale chyba nie jest wliczana w to kopia bezpieczeństwa na własny użytek :?

e wyrażnie ze nie mozna i to nie ma znaczenia ze kopia bezpieczeństwa wyraznie podkreśili ze włączając kopiowanie ,powielanie

MODERATORZE Pysiu! unikasz odpowiedzi na moje pytanie?

zapytaj producenta poco to robi

hmmmmmmmmmmmmmmmmm

:smiley:

czyli jednak nie chcesz powiedziec… no to inaczej… :slight_smile:

czy zatem taki program jest na pewno legalny?? przeciez umozliwia przeprowadzenie nielegalnego procederu :!:

No cóż, w świetle cytatu Pysia muszę przyznać, że ma rację. Po prostu producent tej gry nie dopuszcza możliwości zrobienia kopii roboczej, zmuszając tym samym użytkownika do zakupienia kolejnego egzemplarza lub skorzystania z pirata w przypadku zniszczenia oryginału.

Ja też sie zastanawiam… poco …? Przeciesz skopiowanie każdego programu nie stanowi żadnego problemu dla tych co chcą skopiować… A przestępstwem jest dopiero to do czego służy kopia oprogramowania,

I nie ważne czy był oryginał zabespieczony czy też nie…!

A skoro Np. decydujesz się odstąpić program to zarowno kopie na dysku , czy Cd-ku musisz zniszczyć (wykasować ) I program z dysku należy odinstalować (mowa tu o licencji jednostanowiskowej) a oryginał przekazać (odstapić) czy sprzedać.!

Pozdrawiam

mozna miec jedna kopie i tyle. dlateo m.in piraci nawet gry ktore schodza szybko maja tylko w jednym egzemplarzu w domku

To czy legalne jest oprogramowanie typu Game Jack czy Movie Jack ?.

Z mojej analizy wynika iż część producentów w swojej licencji zgadza się na sporządzanie kopii bezpieczeństwa a część nie.