Licencja

It’s true!

Z naciskiem na wątpliwość wyrażoną w ostatnim zdaniu! :twisted:

Otóż licencjonodawca nie ma prawa zastrzec sobie takiego zapisu, gdyż - nomen omen - nie jest on zgodny z prawem, które jak wiadomo jest jednolite i obowiązuje wszystkich twórców programów!

a ja po raz kolejny powiem, że “prawo” posiadania przez 24H utworów muzycznych lub filmowych ma komputerze jest tylko i wyłącznie czyimś wymysłem :stuck_out_tongue:

Moderatorzy nie są prawnikami więc mogą tylko domniemywać . I nie są wyrocznią. Prawnicy mówią że można kopiować dla właśnej kopi zapasowej. Ale tylko jednej .

A czy godunow

ma zamiar zrobić “przekazywanie innej reprodukcji programu …”

to niech sie Go ktoś zapyta na PW.

Należy domniemywać uczcziwość jego zamiarów.

I nie jest ważne czy to sie nazywa kopiowanie czy powielanie.

:smiley:

Phylby pisze

Ale są takimi użytkownikami, którzy powinni dawać przykład . Jeżeli już dają odpowiedzi to te odpowiedzi muszą zawierać prawdę… A n e być z nię niezgodna. Mogą nie wiedzieć oczywiście …Ale istnieje też opcja nie udzielania odpowiedzi…

Piszesz dalej

Co do zbywania to jest przekazywania programu napisałem wcześniej … Chodzi o aspekt prawny. Każdy program legalny możemy legalnie przekazać lub sprzedać . to miałem na uwadze… Chyba że licencja jest wystawiona imiennie . Wtedy tylko za zgodą lincjonodawcy .!Lub OEM ( z danym sprzętem ) w przypadku OEM można przekazać oprogramowanie wraz ze sprzętem . Po wykasowaniu wszystkich kopii roboczych (zniszczeniu) ich u siebie.!

uwazaj! powiedziales cos zlego o moderatorze! w naszej ludowej ojczyznie to nie do pomyslenia!

widziales ile postow zostalo wczoraj wykasowanych bez informowania o tym?

Zapewne masz rację :smiley: :smiley:

Ale skoro nawet żonę idzie wymienić… !!

To czemu NP. Nie Moderatora… :?: :?: Jak zajdzie tak koniecznosć… !!

No to ja coś powiem:

Czytać licencje.

Według twórców oprogramowania kopia programu to gra czy program uruchomiony na kompie - dawno nie czytałem że jest inaczej

Jeśli chodzi o mużyke można wykonać kopie płyty i np zrobić z niej mp3 do samochodu,czy odtwarzacza.

Posiadanie programu do ściągania jest legalne, nielegalne jest ściąganie,chyba że się zapłaciło za utwór.

Poczytać tu:

http://komputery.katalogi.pl/forum_7/strona2/

Godunow poczytaj zanim coś napiszesz.

Wyglada na to ze dotarlismy do kropki :slight_smile:

nic dodac, nic ujac, wszystko jasne :slight_smile:

Pojawil sie przy okazji inny problem ale do tego potrzebny bedzie nowy temat…

–> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 2440#82440

Ze względu na ważność tematu, pozwoliłem sobie,

za zgodą Autora postu, umieścić tutaj ten cytat.

Sam post zostaje wydzielony i pod nazwą

  • Kopia zapasowa programu -

przyklejony w działe Oprogramowanie.