Licencjonowanie

Witam,

Czy jeżeli kupiłem pakiet 5 licencji na Windows XP w wersji Home Edition do firmy i zainstalowalem je na pieciu komputerach przyklejajac do nich naklejke legalnosci mozna mowic o tym, ze sprzet jest legalny? Przynajmniej w momencie zakupu licencja OEM odnosila sie do tego w ten sposob, ze instalujac OEM-a trace mozliwosc korzystania z pomocy technicznej i sam musze ja swiadczyc na tych stanowiskach…

Dodatkowo mam pytania:

  • czy po takiej instalacji ten windows jest przypisany do danego komputera i nie mozna przenosic windowsa na inny komputer?

  • czy potrzebna jest faktura potwierdzajaca zakup w razie kontroli, czy wystarcza nosniki i naklejki na obudowach?

Dziekuje i pozdrawiam :slight_smile:

Jak najbardziej jest legalny. Kupując 5 licencji masz możliwość instalacji na 5 komputerach.

Co de wersji OEM to też prawda. Kupując taki system dla firm nie możesz liczyć na pomoc techniczną ze strony Microsoft w razie jakichkolwiek problemów.

Tak. Każdy OEM przypisuje się do sprzętu na jakim jest zainstalowany. W twoim przypadku jak się domyślam masz jedną płytke z XP HE oraz pięc kluczy potrzebnych do instalacji. Nie możesz zainstalować go na innym komputerze oprócz tych pięciu.

O ile pamiątam to wystarczą 2 z 3 wymaganych rzeczy. Ale najlepiej mieć wszystkie szczególnie jeśli chodzi o firme.

super, wielkie dzięki za szybkie info :slight_smile:

sprzęt nie bedzie legalny . legalny jest tylko system operacyjny. Pomoc techniczna(a właściwie jej brak ) odnosi się tylko do oprogramowania Windows xp home edition

TAK

najlepiej mieć wszystko ale wystarczą 2 z 3 dokumentów legalności .Przypominam o konieczności składania dokumentów przez 5 lat